Nowe iPady Pro otrzymają najnowszy procesor Apple M4! Firma zapowiada najszybsze tablety w historii

Technologie
1464V
iPad Pro
Maciej Zabłocki | 07.05, 16:55

Apple na dzisiejszej konferencji zaprezentowało nowe iPady Pro. Mogliście już wcześniej o tym przeczytać na naszych łamach, że do urządzeń trafią najnowsze procesory Apple M4, a nie, jak przypuszczano, Apple M3. Firma właśnie to potwierdziła, dostarczając najszybsze iPady w historii. 

Nowe iPady Pro przynoszą szereg nowości. Zastosowano w nich między innymi procesor Apple M4, którego wydajność jest czterokrotnie wyższa od Apple M2. Urządzenia otrzymały nowoczesny wyświetlacz OLED zbudowany z wykorzystaniem najnowszej technologii nazwanej przez Apple "Tandem OLED". Polega to na umieszczeniu wewnątrz dwóch paneli OLED jeden nad drugim, budując tym samym dużo lepszą ostrość i czytelność, dodając do tego także bardzo wysoką jasność wyświetlanego obrazu. 

Dalsza część tekstu pod wideo

iPad Pro

Nowe iPady Pro dostępne są w dwóch rozmiarach - 11 i 13 cali. Mają 120 Hz wyświetlacze "Pro Motion" Ultra Retina XDR. Apple chwali się ponadto, że to najcieńsze tablety w historii - model 13" ma zaledwie 5,1 mm grubości. Ekrany pokryte są bardzo wytrzymałym szkłem "nano-texture glass". Ponadto firma zainstalowała w środku 4 głośniki, a także złącze USB-C z Thunderbolt 4. Nie brakuje wsparcia dla sieci 5G, 12 MPIX kamery, skanera LiDAR, a także obsługi nowej klawiatury "Magic Keyboard", a także nowego rysika Apple Pencil Pro. 

Rysik Pencil Pro (sprzedawany za 129$) dostarczy zupełnie nowe możliwości dla wszystkich twórców i artystów. Ma zastosowane haptyczne wibracje i szereg funkcji dotykowych, w tym gestów. Firma pomyślała też o specjalnym panelu podręcznym wyświetlanym na ekranie, czy możliwości edycji filmów i animacji w locie, odtwarzając materiał i edytując w czasie rzeczywistym - wszystko za sprawą procesora Apple M4.

Jeśli zaś chodzi o klawiaturę - w założeniu ma ona przypominać używanie MacBooka. Również otrzymała funkcje haptyczne, duży touchpad i wygodne klawisze z niskim skokiem. To wszystko zamknięte w eleganckiej, aluminiowej obudowie. Nową klawiaturę dla modelu 11" wyceniono na 299$. Wersja dla 13" cali kosztuje 329$. 

iPad Pro_2

Więcej informacji o najnowszych iPadach znajdziecie na oficjalnej stronie Apple. Model iPad Pro 11" wyceniono na 5299 zł za wersję 256 GB (aż 10299 zł za 1TB). Wariant 13" z kolei kosztuje 6999 zł za 256 GB (i zawrotne 11999 zł za 2 TB). 

Źródło: Apple

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper