AMD z lawinowym spadkiem sprzedaży GPU. Słabnące zainteresowanie PS5 i XSX może ciągnąć w dół wyniki AMD

Technologie
1638V
PS5
Bartosz Dawidowski | 06.05, 09:35

Ostatnie wyniki dotyczące najpopularniejszych kart graficznych używanych przez graczy na Steam nie pozostawiały złudzeń: AMD wciąż nie jest w stanie dogonić firmy NVIDIA w kategorii kart graficznych.

GPU od AMD wyraźnie przegrywają z NVIDIA, jeśli chodzi o statystyki ze Steam, a niestety sytuacja zdaje się pogarszać dla AMD. Firma wydała na początku maja raport kwartalny, za pierwsze 3 miesiące 2024 roku. Z dokumentu wynika, że wyniki gamingowego działu AMD, oferującego karty graficzne, spadły aż o 48% rok do roku i o 33% w porównaniu z ostatnim kwartałem 2023 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

AMD tłumaczy ten lawinowy spadek rezultatów "zmniejszoną sprzedażą GPU z serii AMD Radeon" oraz zmniejszonymi dostawami podzespołów dla innych producentów. Prawdopodobnie chodzi tutaj o current-genowe konsole (PS5, XSX), których sprzedaż wydaje się słabnąć w ostatnich miesiącach, patrząc na rezultaty podawane m.in. z Wielkiej Brytanii.

Sytuacja jest na tyle niewesoła, że CFO AMD Jean Hu już zapowiedziała, że druga połowa 2024 roku będzie jeszcze gorsza w kategorii gamingowej dla AMD. Firma ma jednak nadzieję, że sprzedaż procesorów i rozwiązań dla serwerów oraz systemów AI będzie na tyle dobra, że zrekompensuje słabe wyniki z działu kart graficznych.

Źródło: https://www.msn.com/en-gb/money/technology/gaming-sales-are-down-a-lot-says-amd-as-ps5-and-xbox-demand-drops-further/ar-AA1nZ1J0

Komentarze (129)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper