Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 28.02.2015 10:13
Harrison Ford wróci w kolejnej części Blade Runner
792V

Harrison Ford wróci w kolejnej części Blade Runner

Zbieranie ekipy do następnej odsłony Blade Runner nabiera tempa. Swój udział w produkcji potwierdził już sam Harrison Ford, który powróci w roli Ricka Deckarda, natomiast reżyserią miałby się zająć Denis Villeneuve

Denis Villeneuve może być wam znany np. z reżyserii "Pogorzeliska" oraz "Labiryntu". O dołączeniu reżysera do tego projektu powiadomili współzałożyciele Alcon Entertainment:

Czujemy się zaszczyceni dołączeniem do nas Harrisona i Denisa Villeneuve, obdarzonego wyjątkowym talentem, o czym mogliśmy się przekonać dzięki "Labiryntowi".

Za napisanie scenariusza odpowiadają Hampton Fencher (autor oryginalnego Łowcy Androidów) oraz Michael Green ("Prometeusz 2"). Panowie wesprą się w tym zadaniu m.in. "Łowcą Androidów" z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta. 

W 1997 roku Virgin Interactive wydało na rynek grę Westwood Studios na licencji filmu o tym samym tytule. Gra trafiła tylko na pecety i zebrała swoje grono fanów, którzy sięgnęli po tę produkcję 15 lat po premierze filmu. Tytuł odznaczał się dużą nieliniowością i fantastyczną ściężką dźwiękową. 

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/02/27/blade-runner-sequel-finds-a-director-ford-to-return

Tagi: alcon entertainment blade runner Denis Villeneuve Harrison Ford