AMD kończy 55 lat! Od „kalkulatora” do procesora

Technologie
701V
AMD
Łukasz Musialik | 01.05, 20:20

AMD świętuje swoje 55. urodziny, podkreślając niezwykłą podróż od dostawcy mikroprocesorów do dominującej pozycji w branży PC. 

Firma, która zrewolucjonizowała segment komputerów osobistych dzięki architekturze procesora Zen, a także dzięki debiutowi linii graficznej Radeon, stała się jedną z wiodących firm na rynku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przez lata AMD zyskało znaczący wpływ dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, penetrując głęboko rynek z liniami akceleratorów AI Instinct i słynnymi procesorami EPYC. „Mamy odpowiedni talent i odpowiednie produkty. AMD ma dziś wyjątkowo dużo do zaoferowania, od wysokowydajnych i przyspieszonych przez AI superkomputerów, poprzez chmurę, centra danych i komputery osobiste” - powiedział przedstawiciel firmy.

Nie wierzymy, że następne pięć lat rozwoju zostanie zrealizowane przez jedną firmę, produkt lub wizję. Przyszłość technologii narodzi się z otwartych ekosystemów i głębokich partnerstw branżowych, które napędzają prawdziwe innowacje. Jesteśmy w wyjątkowej pozycji, aby zaspokoić zwiększony popyt na moc obliczeniową AI w oparciu o naszą szeroką ofertę silników obliczeniowych, głębokie relacje z klientami na różnych rynkach oraz możliwości otwartego oprogramowania. Zapewniamy solidne produkty dla centrów danych i współpracujemy z klientami w zakresie chmury, a także tworzymy wiodący rynek dla komputerów AI.

AMD jest również liderem w konsolach do gier z do tej pory milionami sprzedanych egzemplarzy APU. Centra danych będą nadal umożliwiać nowe doświadczenia związane z AI, ale komputery osobiste również pozwolą użytkownikom na codzienną interakcję ze sztuczną inteligencją.

Z okazji 55. rocznicy, AMD nie tylko świętuje swoje osiągnięcia, ale również patrzy w przyszłość, sprawiając, że ich technologia będzie wciąż kształtować codzienne życie milionów ludzi na całym świecie.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper