Microsoft stawia na AI, tworząc „nowy cyfrowy gatunek”. Joaquin Phoenix przyklaśnie, bo już gdzieś to widzał

Technologie
1490V
Microsoft
Łukasz Musialik | 01.05, 15:26

Mustafa Suleyman, współzałożyciel DeepMind i obecny CEO Microsoft AI, podczas swojego wystąpienia na TED powiedział, że sztuczna inteligencja będzie „czymś na kształt nowego cyfrowego gatunku”. 

Jego wizja przyszłości, w której AI będzie wszechobecne w naszym życiu, porównywalnie do smartfonów, sugeruje, że zaczniemy postrzegać technologie oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Siri, bardziej jako wirtualne istoty / postacie niż narzędzia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Suleyman przewiduje, że ludzie będą traktować AI jako „cyfrowych towarzyszy” i „nowych życiowych partnerów”. Jego zdaniem, sztuczna inteligencja będzie miała niemal doskonałe IQ oraz wyjątkowe EQ, będąca przy tym życzliwa, wspierająca i empatyczna. 

„Będą towarzyszami, powiernikami, kolegami, przyjaciółmi i partnerami, tak różnorodnymi i unikalnymi, jak my wszyscy” - powiedział Suleyman.

AI będzie mówić każdym językiem, przetwarzać każdy wzorzec danych sensorycznych, widoki, dźwięki, strumienie informacji, znacznie przewyższając to, co każdy z nas mógłby przyswoić, ale zajęłoby nam to tysiące lat życia

Wizja Suleymana to nie tylko przyszłość technologii, ale przede wszystkim nowy rozdział w relacji człowieka z maszyną. Czy jesteśmy gotowi na świat, w którym AI stanie się naszym codziennym towarzyszem? Nie wiem, ale jeśli znacie film „Ona” z Joaquin Phoenix to już wiecie, czego się spodziewać.

Źródło: tweaktown.com

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper