Szef Microsoftu cieszy się z wydawania gier na PlayStation i Switcha. Satya Nadella potwierdza znakomity wynik

Gry
2250V
PlayStation Xbox
Iza Łęcka | 26.04, 07:02

Microsoft w ciągu ostatnich tygodni dostarczył kilka gier na PlayStation Store oraz do Nintendo eShopu. Satya Nadella nie ukrywa zadowolenia, co może zwiastować kolejne zapowiedzi.

Phil Spencer zaskoczył graczy, zmieniając politykę dotyczącą ekskluzywnych produkcji. Prezes Microsoft Gaming na dobry początek zapowiedział zaoferowanie konkurencji czterech tytułów, z których trzy trafiły już na rynek. Kolejni użytkownicy mogą już teraz sprawdzać Grounded, Pentiment oraz Hi-Fi Rush, natomiast w przyszłym tygodniu na PlayStation 5 zadebiutuje Sea of Thieves.

Dalsza część tekstu pod wideo

Lider Microsoft Gaming w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że wyniki wspomnianych pozycji pozwolą zadecydować, czy kolejne gry Microsoftu wzmocnią biblioteki między innymi PlayStation 5 i Nintendo Switcha.

Nie znamy jeszcze oficjalnych rezultatów, lecz podczas prezentacji kwartalnych wyników korporacji Satya Nadella nie ukrywał, że wydawanie gier na konkurencyjne platformy było dobrą decyzją: 

Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadella, o międzyplatformowych grach Xboksa: „Wreszcie rozszerzamy nasze gry na nowe platformy, po raz pierwszy wprowadzając cztery z naszych gier fanom na Nintendo Switcha i Sony PlayStation. W rzeczywistości na początku tego miesiąca mieliśmy 7 gier wśród 25 najlepszych najchętniej kupowanych gier na PlayStation Store, więcej niż jakikolwiek inny wydawca”.

Nadella podkreślił pozytywny aspekt oferowania gier na konkurencyjne platformy, informując o jeszcze jednym, istotnym szczególe – aż siedem produkcji Microsoftu znajdowało się wśród najchętniej kupowanych pozycji na PlayStation Store. Żaden inny wydawca (nawet PlayStation) nie mogło pochwalić się tak dobrym wynikiem.

Musimy pamiętać, że w tym zestawieniu uwzględniono takie gry jak Call of Duty, Overwatch 2 i Fallout, czyli pozycje, które trafiły do katalogu Microsoftu za sprawą kupienia Activision Blizzard oraz Bethesdy, lecz ostatecznie to właśnie producent Xboksów zarabia na tych projektach.

Źródło: X: Tom Warren

Komentarze (331)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper