Google zamyka kolejną usługę. Masz czas do 29 lipca

Technologie
29666V
Google
Mateusz Kucharski | 23.04, 13:06

Firma Google poinformowała o wyłączeniu kolejnej ze swoich usług. Tym razem na całym świecie. Czas na przenosiny jest ograniczony.

Pod koniec zeszłego roku amerykańska korporacja potwierdziła, że usługa Google Podcasts zostanie wyłączona w marcu 2024 roku. Jak zapowiadano, tak też zrobiono, lecz zmiana ta obejmowała wyłącznie Stany Zjednoczone. Teraz wiemy, że usługa przestanie być dostępna również w innych krajach na całym świecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gigant przekazał, że Podcasty Google przestaną być dostępne w pozostałych krajach, gdzie usługa wciąż działa. Z oficjalnej informacji nie wynika, którego dokładnie dnia to się stanie. Google podaje, że wyłączenia należy spodziewać się do połowy lub końca czerwca. 

Jednocześnie firma zapewnia, że do 29 lipca osoby, które korzystają z Google Podcasts będą mogły przenieść się do innej usługi firmy - YouTube Music. Możliwy będzie nawet eksport swojej subskrypcji, którą będzie można wykorzystać w innej aplikacji do Podcastów. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacja ta musi wspierać funkcję importowania.

Korporacja podkreśla dodatkowo dwa ważne wiadomości. Subskrypcji do YouTube Music nie da się przenieść z konta dziecka, a sam transfer do YouTube Music jest możliwy tylko w państwach, w których ta usługa jest dostępna.

Dane z podcastów będą możliwe do pobrania przez rok za pomocą Google Takeout. Po tym czasie firma rozpocznie usuwanie danych. Pełną informację na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Google

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper