Wielkie zakończenie serii na Disney+. To jeden z najlepszych seriali 2024 roku!

Filmy/seriale
14596V
Disney+
Iza Łęcka | 23.04, 09:04

Na serwerach Disney+ właśnie wylądował ostatni odcinek 1. sezonu największej niespodzianki ostatnich miesięcy - „Szoguna”. Część widzów nie ma wątpliwości, że to jedna z najlepszych produkcji 2024 roku.

Przed nami jeszcze wiele obiecująco zapowiadających się premier, tymczasem już teraz Disney zaskoczył, oferując widzom 1. sezon „Szoguna”. Serial opracowany na podstawie powieści Jamesa Clavella o tym samym tytule cieszy się sporym uznaniem recenzentów oraz widzów.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Szogun” może obecnie pochwalić się niemal idealnymi opiniami wśród dziennikarzy – aż 99% redaktorów poleca historię, która uzyskała średnią ocen na poziomie 91% od widzów. Twórcy – Rachel Kondo i Justin Marks – podzielili fabułę na 10 odcinków i właśnie na serwerach Disney+ wylądował ostatni epizod.

Wielu widzów jest przekonanych, że „Szogun” musi być kontynuowany, ponieważ mamy do czynienia z niezwykle dopracowaną opowieścią, która w bardzo ciekawy sposób przedstawia Japonię w burzliwym okresie historycznym, posiada intrygujących głównych bohaterów, a wiele przedstawionych wątków pobudza uwagę od początku do końca.

Dzisiaj na platformie debiutuje wielkie zakończenie 1. sezonu, a warto zaznaczyć, że jak na razie nie ogłoszono prac nad następnymi odcinkami. Wszystko przez materiał źródłowy – ostatni epizod prezentuje finał opisany w powieści. Już pisarz James Clavell postarał się o zaskakujące podsumowanie wydarzeń.

Tym samym najprawdopodobniej nie możemy liczyć na kontynuację. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów „Szoguna”, ale musimy pamiętać, że showrunnerzy korzystali z materiału źródłowego, a jak dobrze wiemy – pewne przykłady z poprzednich lat pokazały, że rozwijanie serii bez dostępu do kolejnych (oryginalnych) fragmentów historii, może przynieść opłakane skutki...

Źródło: Opracowanie własne

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper