Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2015 17:30
Telltale Games wraz z Lionsgate przygotowują Super Show - połączenie gry i serialu
616V

Telltale Games wraz z Lionsgate przygotowują Super Show - połączenie gry i serialu

Firma Lionsgate, która zajmuje się produkcją filmów oraz seriali, ogłosiła „znaczącą inwestycję” w studio Telltale Games. Ten znaczący ruch sprawi, że na rynku pojawią się produkty nazwane „Super Show”, które będą połączeniem serialu oraz gry wideo.

Lionsgate to amerykańsko-kanadyjska firma zajmująca się przygotowaniem filmów oraz seriali. To ta korporacja przygotowuje między innymi seriale Mad Men, Nurse Jackie oraz Nashville.

Wytwórnia postanowiła zainwestować pokaźną sumę, która chociaż nie została ujawniona, to możemy mieć pewność, że twórcy serii The Walking Dead nie będą narzekać. W konsekwencji w zarządzie Telltale Games zasiądzie prezes Lionsgate Jon Feltheimer. Nie jest to codzienna sytuacja, ale możemy mieć pewność, że obie firmy przygotują dla nas coś wielkiego.

Pierwszym owocem współpracy będzie wspomniana w zeszłym miesiącu gra na licencji Telltale Games. Autorzy od dawna przygotowują swoją własną markę, która ma być wielkim przełomem w branży.

Prezes Telltale Games, Kevin Bruner, zapowiedział powstawanie produkcji „Super Show” – będą to specjalne produkcje, które będą połączeniem gry wideo oraz serialu. W jednym odcinku takiej pozycji otrzymamy kawałek gry oraz część serialu.

Twórcy przez „Super Show” chcą zrównać dwa media – gry oraz seriale – i w ten sposób opowiadać wyjątkowe historie.

Bruner zapowiedział, że nowy projekt jest „naturalną ewolucją” wcześniejszych tytułów studia. Przy pomocy tych projektów autorzy mierzą w największe nagrody:

„Naszym celem jest stworzenie produktów, które mają uzasadnioną szansę na wygranie zarówno Złotych Globów oraz tytułu Game of the Year. Oznacza to, że oba aspekty produkcji muszą prezentować najwyższą klasę.

Oczywiście produkcje będą dostępne w paczce – serial + gra. To od graczy będzie zależeć, czy na początku zobaczą projekt z aktorami, czy zapoznają się z rozgrywką.  

Przypominamy, określenie „Super Show” to nowoczesne prowadzenie opowieści, a nie tytuł pozycji. Dopiero wkrótce poznamy pierwsze projekty, które będą korzystać z tej innowacji. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-24-hunger-games-film-studio-lionsgate-announces-telltale-investment

Tagi: