HBO Max zmienia się w Max. Ile zapłacimy w Polsce?

Filmy/seriale
18622V
Max z zaskakującym serialem z Polski? Kulisy branży porno na platformie
Iza Łęcka | 22.04, 07:02

Już wkrótce HBO Max zniknie z Polski i zostanie zastąpione przez debiutujące Max. Dzięki ofercie naszych sąsiadów mogliśmy poznać przybliżone ceny, które zostaną przedstawione w kraju nad Wisłą.

Jeszcze kilka lat temu Polacy mogli oglądać HBO GO, następnie platforma zmieniła się w HBO Max, by za sprawą całkiem niedawnych decyzji Warner Bros. Discovery od kilkunastu miesięcy powoli na kolejne rynki wkraczał serwis Max. W naszym kraju nowa propozycja pojawi się w czerwcu, oficjalnie nie znamy jeszcze wszystkich najważniejszych szczegółów, lecz rąbka tajemnicy uchyla w pewien sposób oferta z Czech oraz Słowacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już 21 maja we wspomnianych krajach zadebiutuje Max, a obecni widzowie HBO Max, którzy bez przerwy subskrybowali usługę, korzystając z wcześniejszej promocji, mogą liczyć na 33% zniżkę na subskrypcję nowej platformy. Jest to swego rodzaju zachęta dla użytkowników, by pozostali z serwisem, który zapewni jednak więcej niż seriale, filmy czy dokumenty, oferując również pakiet sportowy – choć ten będzie osobno płatny.

Jak podają Filmożercy, miesięczna subskrypcja HBO Max na Słowacji kosztuje 6,99 euro (30 zł), natomiast po wejściu Max standardowy abonament będzie dostępny za 7,99 euro (34 zł). Widzowie przez pierwsze dwa miesiące będą mogli płacić po starej cenie lub po prostu przejdą z HBO Max na Max ze wspominanym rabatem na poziomie 33% (wcześniejsza promocja). Roczny abonament został wyceniony na 54,99 euro (237 zł), lecz 12 miesięcy korzystania z nowej platformy będzie kosztowało już 79,90 euro (345 zł). Pakiet sportowy będzie kosztował 3 euro (13 zł).

Na terenie Czech HBO Max aktualnie kosztuje 199 CZK (34 zł), a cena Max wyniesie 219 CZK (37 zł) na miesiąc lub 299 CZK (51 zł) w przypadku planu premium. Klienci będą mogli także skorzystać ze sportowego pakietu za 70 CZK (12 zł).

Ceny platformy w Polsce mogą być bardzo podobne. Obecnie widzowie płacą 29,99 zł (bez promocji -33%) na miesiąc lub 234,99 zł na rok za HBO Max, natomiast już odmieniona usługa może być w naszym kraju dostępna za około 25 zł – mówimy o najtańszej wersji serwisu z reklamami. Standardowy pakiet (bez reklam) prawdopodobnie może zostać wyceniony na około 35 zł, a premium (Full HD, 4K, Dolby Atmos) może kosztować od 45 do 50 zł.

Bardzo możliwe, że pakiet sportowy będzie dostępny za około 12-13 zł, więc w najdroższej wersji zapłacimy za pełen dostęp do Max (premium + sport) około 63 zł. Musimy jednak pamiętać o wspomnianej zniżce (-33%), która zgodnie z zapowiedziami będzie również aktywna w Polsce. Oczywiście przedstawione kwoty to tylko przybliżone wyliczenia bazujące na stawkach przedstawionych w sąsiednich krajach – szczegóły powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach, dzięki komunikatom polskiego oddziału Max.

Źródło: Filmożercy

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper