Google od 22 maja zmieni zasady. Jak ci się nie podoba, możesz usunąć konto

Technologie
20245V
Google nowy regulamin 22 maja
Łukasz Musialik | 19.04, 22:23

W maju 2024 roku Google wprowadzi istotne zmiany w warunkach korzystania z usług, które dotkną użytkowników z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Nowe regulacje mają na celu ułatwienie zrozumienia, czego użytkownicy mogą oczekiwać od giganta technologicznego oraz jakie są jego oczekiwania wobec nich – ogłoszono.

Dalsza część tekstu pod wideo

Co się zmienia?

  • AI i prawa autorskie: Google integruje „Dodatkowe warunki korzystania z generatywnej AI” z głównymi warunkami, zapewniając, że nie rości sobie praw do treści stworzonych przez użytkowników za pomocą AI.
  • Jasność w nadużyciach: Firma rozszerza wyjaśnienia dotyczące nadużyć, podając konkretne przykłady działań, które są niedozwolone.
  • Ograniczenia odpowiedzialności: Google precyzuje informacje o odpowiedzialności i odszkodowaniach, dostosowując je do przepisów lokalnych poza USA.
  • Rozstrzyganie sporów: Użytkownicy będą mieli więcej opcji rozwiązywania sporów, nie ograniczających się tylko do zawieszenia konta.
  • Aktualizacja nazw usług: Google będzie aktualizować nazwy swoich usług, odzwierciedlając zmiany, które zaszły z biegiem czasu.

Nowe warunki zaczną obowiązywać 22 maja 2024 roku. Użytkownicy, którzy nie zgadzają się z nowymi zasadami, powinni usunąć swoje dane i zaprzestać korzystania z usług lub zamknąć konto Google (bez żadnych konsekwencji). Szczegóły dostępne są na stronie Google.

Źródło: Google

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper