Zielona linia śmierci w Samsungach. Mamy oświadczenie producenta

Technologie
9644V
Samsung ekran problem
Łukasz Musialik | 19.04, 16:56

Użytkownicy starszych modeli Samsung Galaxy S21 zgłaszają niepokojący problem z wyświetlaczem — pojawienie się pionowej zielonej linii. 

Zgłoszenia dotyczą głównie modeli Galaxy S21, S21 Ultra i S21 FE. Problem, określany w społeczności jako „green line issue”, wpływa na czytelność ekranu i może utrudniać codzienne korzystanie z telefonu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przyczyny defektu pozostają niejasne. Niektórzy użytkownicy wskazują na nagłe pojawienie się linii, inni łączą ją z intensywnym użytkowaniem smartfona, np. podczas długich sesji w grach mobilnych. Pojawiły się doniesienia, że linia zielona może się pojawić po instalacji aktualizacji oprogramowania, co sugeruje możliwość błędu programowego.

Jednakże trwałość problemu u niektórych użytkowników sugeruje raczej wadę sprzętową. Potencjalnym winowajcą może być uszkodzony konektor lub taśma łącząca ekran z płytą główną urządzenia. Uszkodzenie lub złe połączenie na tym poziomie może prowadzić do problemów z wyświetlaniem.

Firma już wcześniej proponowała naprawę smartfonów w przypadku podobnych problemów napotkanych przez użytkowników w serii Galaxy S20. Więc być może użytkownicy modeli Galaxy S21, S21 Ultra i S21 FE także doczekają się darmowej wymiany / naprawy, gdy Samsung oficjalnie przyzna się do usterki lub do wady fabrycznej.

[Aktualizacja] Samsung wydał oficjalne oświadczenie dotyczące usterki

„W Samsung jesteśmy zobowiązani dostarczać najlepsze możliwe doświadczenia związane z korzystaniem z naszych urządzeń, dlatego ich jakość pozostaje dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Jeśli użytkownik zauważył na swoim ekranie pionową linię prosimy o kontakt z Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsung”.

To świetna informacja dla posiadaczy smartfonów Samsunga. Przekaz jest prosty — jeśli usterka pojawi się w Twoim konkretnym egzemplarzu, to skontaktuj się z Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsung, który rozwiąże problem. 

Źródło: tomsguide.fr

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper