Fallout nie traci na popularności! Cztery gry z serii podbijają Europę!

Gry
1846V
Fallout 4 - TOP 10 w sprzedaży w Eropie
Łukasz Musialik | 18.04, 15:35

Po premierze serialu telewizyjnego „Fallout 4” ponownie zdobywa pierwsze miejsce na europejskich listach sprzedaży. 

Gra, która zadebiutowała w 2015 roku, odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 7500% tydzień po tygodniu na całym kontynencie. To efekt nie tylko popularności serialu na Amazon Prime, ale również znaczących obniżek cen gier z serii Fallout na wszystkich platformach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Większość sprzedaży „Fallout 4” w tym tygodniu przypadła na PC, stanowiąc 69% całkowitej sprzedaży, reszta na PlayStation i Xbox. Warto jednak zauważyć, że gra jest dostępna dla subskrybentów Xbox Game Pass i PlayStation Plus Extra, a dane te nie są wliczone w podane statystyki. Gra jest również dostępna dla użytkowników Amazon Luna.

Tymczasem „Fallout 76” zajmuje ósme miejsce, z 85% sprzedażą na PC. „Fallout: New Vegas” i „Fallout 3” również znalazły się w pierwszej dziesiątce, odpowiednio na dziewiątym i dziesiątym miejscu. Dalsze pozycje na listach zajmują „Fallout Classic Collection”, „Fallout 2” i oryginalny „Fallout”.

Z uwagi na trwającą popularność serialu Fallout, można oczekiwać, że gry będą utrzymywać się na listach bestsellerów przez dłuższy czas. To pokazuje, jak media telewizyjne mogą wpłynąć na wzrost zainteresowania grami wideo i odświeżyć tytuły, które mają już swoje lata.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Fallout 4.

Źródło: gamesindustry.biz

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper