Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.02.2015 14:32
Darkside Games nie zajmuje się nową wersją Phantom Dust
469V

Darkside Games nie zajmuje się nową wersją Phantom Dust

Pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy wiele soczystych informacji o nowej odsłonie Phantom Dust (2015). Twórcy bardzo chętnie wypowiadali się o projekcie, Phil Spencer wielokrotnie wspominał o grze, a jak się okazuje... Wszyscy pracownicy Darkside Games zostali zwolnieni. 

Phantom Dust (2015) to remake produkcji z 2004 roku. Twórcy przez kilka ostatnich miesięcy często obiecywali nam, że dostaniemy wiele świetnej rozgrywki w znanym nam klimacie.

Najwidoczniej coś poszło w złym kierunku i z tego powodu postanowiono zwolnić zespół odpowiedzialny za ten projekt. Tak przedstawia się oficjalne stanowisko Microsoftu:

„Microsoft współpracował z Darkside Game Studios przy rozwoju Phantom Dust, ale nasza współpraca dobiegła końca. Mamy wielki szacunek dla tego studia i ich pracy. Chociaż nie mamy dla Was nowych informacji o produkcji, ale możemy zapewnić, że rozwój gry trwa. Więcej informacji na temat pozycji udostępnimy, gdy będziemy się zbliżać do premiery.”

Z informacji Kotaku wynika, że Darkside Game zostało zamknięte i w konsekwencji około 50 pracowników straciło pracę. W przeszłości ten zespół przygotowywał zlecenia dla różnych firm – ekipa pracowała między innymi przy Borderlands oraz Sunset Overdrive.

Na dzień dzisiejszy nie wiemy, kto teraz zajmuje się nową wersją Phantom Dust (2015).

Źródło: http://www.videogamer.com/xbox/phantom_dust/news/xbox_ones_phantom_dust_switches_developer.html

Tagi: