Nowość Netflixa idealną propozycją na weekend? Psychologiczny thriller jest już dostępny

Filmy/seriale
787V
Netflix
Iza Łęcka | 04.04, 10:16

Andrew Scott został głównym bohaterem nowości przygotowanej przez Netflix. „Ripley” właśnie zadebiutował na popularnym SVOD, a widzowie automatycznie mogą zapoznać się z całą miniserią.

„Ripley” to psychologiczny thriller oparty na powieści kryminalnej Patricii Highsmith z 1955 roku zatytułowanej „Utalentowany pan Ripley”. Już w 1999 roku widzowie mogli zobaczyć film na podstawie tej historii – Matt Damon zagrał głównego bohatera, a na ekranie u jego boku wystąpili między innymi Gwyneth Paltrow, Jude Law oraz Cate Blanchett. Warto jednak zauważyć, że w niezwykle charyzmatycznego i błyskotliwego oszusta poprzez lata wcielali się również inni aktorzy – John Malkovich, Alain Delon czy Dennis Hopper.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix jednak dostrzegł szansę na sukces i przejął serial, który został stworzony, napisany i wyreżyserowany przez Stevena Zailliana. Pierwotnie historia miała trafić na Showtime, ale w lutym 2023 roku streamingowy gigant wykupił produkcję na własność.

Steven Zaillian wcześniej pracował nad takimi historiami jak: „Lista Schindlera”, „Przebudzenie”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Moneyball”, „Gangi Nowego Jorku” czy też „Irlandczyk”, więc „Ripley” na papierze ma ogromny potencjał, by okazać się niezwykle wnikliwą i intrygującą opowieścią w nowych szatach.

Andrew Scott wcielił się w Toma Ripley'a, czyli oszusta podejmującego pracę we Włoszech, dzięki której może zasmakować w świecie bogactw i przywilejów. Miniseria została podzielona na osiem odcinków, a już dzisiaj subskrybenci Netflixa mogą ją sprawdzić w całości.

Źródło: Netflix

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper