GTA 6 na PS5 Pro jednak w 30 FPS-ach. Digital Foundry analizuje możliwości techniczne konsoli

Gry
4010V
GTA 6
Łukasz Musialik | 02.04, 16:47

Pytanie o wydajność GTA 6 na konsoli PS5 Pro wywołuje wiele spekulacji. 

Chociaż nie ma oficjalnych informacji, wielu graczy i ekspertów zastanawia się, czy gra osiągnie upragnione 60 klatek na sekundę (FPS).

Dalsza część tekstu pod wideo

Obecne przewidywania sugerują, że 30 FPS może być bardziej realne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę zaawansowaną grafikę i rozległy świat gry. Ta częstotliwość odświeżania jest już standardem dla wielu tytułów na konsolach nowej generacji i zapewnia wystarczającą płynność rozgrywki.

Richard Leadbetter z Digital Foundry powiedział: 

„Rozmawialiśmy o stosunkowo skromnej szybkości procesora oferowanej przez ulepszony tryb dostępny w nowym sprzęcie. Stwierdziliśmy, że jest mało prawdopodobne, aby GTA 6 działało w 60 klatkach na sekundę. Opiera się to na założeniu, że podstawowe PlayStation 5 również nie będzie działać w 60 klatkach na sekundę. Zazwyczaj gry Rockstar na konsole w tym stylu celują w 30 klatek na sekundę. Dążą do maksymalnej symulacji. Myślę więc, że warto wyjaśnić, że to właśnie mieliśmy na myśli".

Oczekiwania względem GTA 6 są ogromne, zwłaszcza po sukcesie poprzednich części serii. Gra ma nie tylko dostarczyć wciągającą fabułę i rozbudowany świat, ale także imponującą grafikę. Czy Rockstar Games sprosta tym oczekiwaniom, szczególnie na potężnej konsoli jak PS5 Pro? Tego dowiemy się, gdy gra trafi na rynek.

„Z punktu widzenia programisty jest to wybór między 16,7 a 33,3 milisekundami czasu obliczeniowego na klatkę. Z wersją 33.3 można zrobić o wiele więcej — to takie proste. Dlatego podejrzewam, że zobaczymy GTA 6 z większym prawdopodobieństwem celującym w 30 FPS-ów".

W międzyczasie, gracze na całym świecie z niecierpliwością czekają na więcej informacji i oficjalne ogłoszenia dotyczące wydajności GTA 6. Czy będzie to kolejny przełom w historii gier wideo? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Źródło: tweaktown.com

Komentarze (321)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper