Discord szykuje nowość. Nie przypadnie do gustu użytkownikom

Technologie
4897V
Discord
Łukasz Musialik | 02.04, 15:21

Program reklamowy zostanie wprowadzony w ciągu najbliższego tygodnia i stanie się stałą częścią platformy, pojawiając się w lewym dolnym rogu ekranu użytkowników.

Aby zdobyć nagrody, użytkownicy muszą streamować swoje działania w grze. Tematyka musi być jednak powiązana z reklamodawcą. Jest jeszcze jeden warunek — musi Was oglądać przynajmniej 1 znajomy. Discord twierdzi, że użytkownicy będą mogli wyłączyć reklamy w ustawieniach.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Musimy zmierzyć się z trudną prawdą. Szybko się rozwijaliśmy i jeszcze szybciej powiększaliśmy naszą siłę roboczą, zwiększając się 5-krotnie od 2020 roku. W rezultacie przyjęliśmy więcej projektów i staliśmy się mniej wydajni w sposobie działania”.

Tradycyjnie Discord polega na swojej subskrypcji Nitro jako źródle przychodów. Teraz wprowadzenie reklam może stanowić nowy kierunek rozwoju platformy. Warto zauważyć, że przychody Discorda wzrosły do 600 milionów dolarów rocznie, czterokrotnie więcej niż w 2020 roku. Mimo tego, w styczniu firma zwolniła 17% swojego personelu, argumentując, że zbyt szybko zwiększyła zatrudnienie.

Źródło: videogameschronicle.com

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper