Samsung wkracza w przełomową technologię 3D DRAM. Firma szykuje dużą rewolucję w ciągu najbliższej dekady

Technologie
1098V
Samsung 3D DRAM
Maciej Zabłocki | 02.04, 11:10

Samsung szykuje się do sporej rewolucji. Jako pierwsza firma komponentowa wkracza w erę pamięci 3D DRAM, co pozwoli na przeprowadzenie oczekiwanego wzrostu wydajności i możliwości w ciągu najbliższych dziesięciu lat. 

Samsung regularnie prowadzi badania dotyczące nowych rozwiązań technicznych mogących w znacznym stopniu wpłynąć na wydajność produkowanych sprzętów. Koreańczycy opracowali własną implementację pamięci 3D DRAM, która ma zadebiutować już w przyszłym roku. Do 2035 roku litografia w jakiej wytwarzane będą kości RAM zejdzie wyraźnie poniżej 10 nm. To pozwoli na wykorzystanie większej ilości kości pamięci ułożonych w tzw. "stosach", umożliwiając upchanie dużo większej pojemności na mniejszej powierzchni. Samsung planuje też skorzystać z rewolucyjnej technologii VCT, co pozwoli na przyspieszenie wykonywanych obliczeń.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tym samym, firma przewiduje, że w najbliższych latach dostarczy na rynek kości pamięci 3D DRAM mogące pomieścić do 100GB danych. Ponoć do 2028 roku wartość rynku pamięci 3D DRAM wzrośnie do zawrotnych 100 miliardów dolarów. Firma już teraz wdraża odpowiednie technologie i procedury, by zapewnić sobie palmę pierwszeństwa w nadchodzących latach. Z pewnością wpłynie to na możliwości przyszłych komputerów, smartfonów i tabletów. 

Samsung_plany na przyszlosc

Źródło: WCCFtech

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper