Kojarzycie Bixby od Samsunga? Firma twierdzi, że ten asystent głosowy wciąż żyje

Technologie
656V
Bixby_asystent
Maciej Zabłocki | 02.04, 09:45

Kojarzycie asystenta głosowego Bixby? Swego czasu Samsung zaproponował rozwiązanie, które miało konkurować z Siri od Apple czy asystentem głosowym od Google. Po drodze jednak okazało się, że ludzie mało korzystali z Bixby i świat trochę już o nim zapomniał. 

Teraz jednak Samsung informuje, że ich asystent nadal żyje i ma się dobrze. Do pełni świetności przywrócą go rozwiązania sztucznej inteligencji. Dyrektor firmy przyznał, że Samsung "bardzo ciężko pracuje" nad implementacją AI dla Bixby. To dobra informacja, bowiem od jakiegoś czasu firma rzadko kiedy wspominała o swoim asystencie, a użytkownicy mieli wrażenie, że projekt został już dawno zapomniany. 

Dalsza część tekstu pod wideo

W najnowszych smartfonach Samsunga, serii Galaxy S24, firma zaprezentowała wykorzystanie modelu sztucznej inteligencji od Google, czyli Gemini Nano. Nie było w tym nic dziwnego. Niektórzy użytkownicy myśleli nawet, że to oficjalne potwierdzenie końca Bixby. Do sprawy odniósł się Won-jooi Choi - wiceprezes wykonawczy ds. urządzeń mobilnych w Samsungu. 

Uważam, że musimy na nowo zdefiniować, czym jest Bixby i wyposażyć go w generatywną sztuczną inteligencję. Musi być mądrzejszy i działać bardziej naturalnie.

Samsung musi się pospieszyć, bo za rogiem czai się już konkurencja w postaci Apple. We wrześniu ponoć doczekamy się prezentacji asystenta głosowego Siri wyposażonego w rozwiązania sztucznej inteligencji. To może być pewnego rodzaju rewolucja dla smartfonów z nadgryzionym jabłuszkiem i dla całej branży. 

Źródło: The Verge

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper