W styczniu w kinach, już niebawem na Amazon Prime Video. Oscarowy film idealny na seans

Filmy/seriale
15448V
Amazon Prime Video
Iza Łęcka | 02.04, 09:01

Do Amazon Prime Video zmierza jeden z „najcieplejszych i najsympatyczniejszych” filmów tego roku. Widzowie powinni przygotować się na klimatyczny seans.

Platformy streamingowe walczą o uwagę widzów oraz pozyskanie kolejnych odbiorców. Choć na tle konkurencji to Netflix systematycznie dodaje najwięcej produkcji do swojej bazy, inne serwisy mogą się pochwalić wieloma perełkami. W zeszłym tygodniu na Disney+ zadebiutowały nagrodzone Oscarami „Biedne istoty”, tymczasem do usługi Amazonu zostanie dodany jedno z najlepszych połączeń komedii i melodramatu ostatnich lat.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Przesilenie zimowe” zadebiutuje na Amazon Prime Video 30 kwietnia. Film w reżyserii Alexandra Payne'a („Bezdroża”, „Spadkobiercy”, „Schmidt”) miał swoją światową premierę w sierpniu zeszłego roku, natomiast dopiero w styczniu zawitał do polskich kin – i został bardzo ciepło przyjęty przez recenzentów i widzów, uzyskując średnią aż 97% (92% od użytkowników) na Rotten Tomatoes.

Historia napisana przez Davida Hemingsona koncentruje się na losach trójki bohaterów, którzy są zmuszeni spędzić wspólnie święta w szkole z internatem. Wśród nich jest Paul – zrzędliwy nauczyciel historii antycznej, który zdecydowanie zbyt często sięga po kieliszek. Jego towarzyszami są jeden z mniej lubianych uczniów oraz kierowniczka stołówki, a każdy z nich mierzy się ze swoimi demonami i trudną historią.

„Przesilenie zimowe” zostało nagrodzone Oscarem dla Najlepszej aktorki drugoplanowej (a było nominowane w czterech kategoriach, w tym za Najlepszy film) oraz dwoma Złotymi Globami (Najlepszy aktor w komedii lub musicalu, Najlepsza aktorka drugoplanowa). Nie możecie przegapić tego filmu.

The Holdovers
Od 30 kwietnia w abonamencie Prime Video.

Źródło: X: josephinaola

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper