Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.02.2015 12:07
Nintendo chwali się wynikami - sprzedaż New 3DS i nowych gier w USA i Europie
998V

Nintendo chwali się wynikami - sprzedaż New 3DS i nowych gier w USA i Europie

Wczoraj okazało się, że nowe gry przeznaczone na 3DS-a uplasowały się bardzo wysoko w rankingu sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Stało się tak z pewnością za sprawą premiery New 3DS. Dziś Nintendo przedstawiło dokładne informacje na temat sprzedanych egzemplarzy tego modelu kieszonsolki.

Nintendo podało, że w pierwszym tygodniu sprzedaży New 3DS w Europie i Stanach Zjednoczonych rozeszło się 335 tysięcy sztuk tych konsol. Amerykanie skusili się na 175 tysięcy egzemplarzy nowych 3DS-ów, a mieszkańcy Starego Kontynentu na ok. 160 tysięcy sztuk.

Nintendo podało również informację, że w pierwszych dniach sprzedaży rozeszło się aż 340 tysięcy sztuk The Legend of Zelda: Majora's Mask w USA i 230 tysięcy sztuk w Europie. Trochę gorszy wynik zanotował Monster Hunter 4 Ultimate. W Europie sprzedało się 110 tysięcy sztuk tej produkcji.

Okazuje się, że sukcesem można nazwać również sprzedaż gadżetów Amiibo. Japońska firma rozesłała do sklepów aż 5,7 mln sztuk tych figurek. Najpopularniejszą postacią Amiibo w Europie, USA i Japonii jest Link.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-02-17-new-nintendo-3ds-sold-335k-during-eu-us-launch-week

Tagi: 3ds new 3ds Nintendo