Sony szykuje się do oficjalnej zapowiedzi PS5 Pro. Konsola ma być tańsza w produkcji i mniejsza od „Slim” 

Gry (plotka)
12873V
PS5 Pro
Łukasz Musialik | 28.03, 17:02

Sony szykuje się do oficjalnej zapowiedzi i wprowadzenia na rynek PlayStation 5 Pro, które ma (według doniesień) zadebiutować na rynku pod koniec 2024 roku.

Konsola ma być znacznie lepsza od klasycznej wersji, choć niektórzy deweloperzy zastanawiają się, po co wypuszczać nowszy sprzęt, skoro PS5 nie pokazało jeszcze w pełni swoich możliwości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według najnowszych doniesień, PS5 Pro będzie wyposażona w procesor Zen 2 (4 nm) o większej gęstości tranzystorów, co może przynieść szereg ulepszeń, takich jak zmniejszone zużycie energii, mniejsze koszty produkcji i wymiary.

Co ciekawe, dzięki temu nowa konsola, może być mniejsza nawet od modelu „Slim” wydanego w zeszłym roku. Cena PS5 Pro prawdopodobnie nie przekroczy 500 dolarów/euro.

Co więcej, PS5 Pro zadebiutuje z nowym systemem skalowania obrazu Playstation Spectral Super Resolution, który nie jest kopią, czy „zapożyczeniem” technologi od AMD (FSR 4). PSSR ma być całkowicie opracowane przez Sony.

Premiera PS5 Pro planowana jest na koniec 2024 roku, więc oficjalne ogłoszenie może być już blisko. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji o konsoli, więc bądźcie czujni na najświeższe wieści.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (262)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper