Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.02.2015 10:29
Bijąca rekordy popularności marka Youkai Watch trafi na Zachód!
745V

Bijąca rekordy popularności marka Youkai Watch trafi na Zachód!

Wiecie jaka gra była najlepsza w 2014 roku? Wg japońskich deweloperów znacznie doskonalszy od Destiny, Dragon Age: Inkwizycja, albo Watch Dogs był Youkai Watch 2. I nie tylko wg nich, bo sami gracze masowo zagłosowali swoimi portfelami na produkcję Level-5. Okazuje się, że rzeczona marka już niedługo rozpocznie inwazję na zachodnie rynki.

W Japonii nic nie jest w stanie zatrzymać marki Youkai Watch. W 2014 roku trzy z pierwszych 10 pozycji rankingu najlepiej sprzedających się gier z Kraju Kwitnącej Wiśni należały do różnych odsłon Youkai Watch. W zaledwie 1 tydzień Youkai Watch 2 rozeszło się w ilości prawie 1,5 mln egzemplarzy. Do dzisiaj sprzedało się 6,5 mln kopii tej produkcji. Śmiało można zatem powiedzieć, że mamy w tym przypadku z "nowymi Pokemonami".

Pytanie tylko kiedy te "nowe Pokemony" trafią na Zachód? Wygląda na to, że już niedługo. Hasbro podpisało właśnie umowę z Level-5, dzięki czemu od 2016 roku firma będzie sprzedawać zabawki z bohaterami Youkai Watch w USA i Europie. To nie wszystkie nowości - Hasbro zapowiedziało, że jeszcze w tym roku zajmie się przenoszeniem gier oraz filmów animowanych na rynki zachodnie.

Poniżej znajdziecie trochę gameplayu z Youkai Watch 2 z 3DS-a.


Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2015-02-16-yo-kai-watch-franchise-to-start-worldwide-expansion

Tagi: japonia level-5 yokai watch youkai watch 2