Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 15.02.2015 11:40
W Europie nie pooglądamy TVii - zamiast tego dostaniemy serwis z anime
1097V

W Europie nie pooglądamy TVii - zamiast tego dostaniemy serwis z anime

Jak wszyscy to wszyscy. Gdy Sony i Microsoft rozpoczęły wdrażać w swoich gamingowych systemach serwisy telewizyjne w taki też kierunku postanowiło pójść Nintendo - aby nie zostać lata świetlne za rozwijającą się konkurencją.

Niestety znając obecną sytuację firmy mogliśmy spodziewać się, że nastąpi to co się stało. Mianowicie chodzi o to, że Nintendo oficjalnie skasowało projekt TVii dla regionu Europy. 

Dlaczego podjęto taką decyzję? Oficjalny komunikat głosi, iż bardzo złożony charakter sieci telewizyjnej w naszym regionie i duża liczna licencji jaką trzeba by nabyć są zbyt dużym ciężarem dla Nintendo. Dlatego też niechętnie odwołano akcję. 

Nic w tym dziwnego, albowiem użytkowników stacjonarnej konsoli Ninny jest u nas stosunkowo niewiele, a tych którzy oglądali by telewizję za jej pośrednictwem byłoby jeszcze mniej. Rachunek jest zatem prosty - zbyt duże koszty przyniosłyby zbyt małe dochody.

Na pocieszenie otrzymamy jednak serwis anime działający na 3DS-ach, uruchamiany za pośrednictwem darmowej aplikacji z eShopu.

Źródło: http://www.nintendo.co.uk/Wii-U/System-Software/Nintendo-TVii/Nintendo-TVii-666625.html

Tagi: anime Microsoft tv wii u xbox