Baldur's Gate III sprzedaje się kapitalnie. Szef studia zdradził fenomenalny wynik

Gry
2094V
Baldurs Gate 3
Kajetan Węsierski | 24.03, 10:30

Baldur's Gate III to produkcja, której zapewne nie trzeba przedstawiać. Mówimy wszak nie tylko o jednej z najpopularniejszych gier ubiegłego roku, ale także o takiej, która znalazła się wśród tych najlepszych - zgarniając nawet sporą liczbę statuetek za Grę Roku. I to wszystko w pełni zasłużenie, albowiem jakby nie spojrzeć, dostaliśmy niesamowicie rozbudowany projekt, który zachęca do spędzania z nim godzin wielowątkowością, kapitalnymi postaciami i znakomicie zaprojektowanym światem.

To wszystko przekłada się oczywiście na sprzedaż. Jeśli jakaś gra jest tak obficie zasypywana kolejnymi nagrodami, a do tego trudno nie trafić na zachwyty nad nią w mediach społecznościowych i na formach, to kolejne osoby chcą przekonać się o tym fenomenie na własnej skórze. Już przecież około miesiąc temu Michael Douse z Larian Studios przyznał, że rozeszło się mocno ponad 10 milionów kopii. A teraz jest jeszcze lepiej!

Dalsza część tekstu pod wideo

W wywiadzie udzielonym Gamespotowi podczas GDC 2024, Swen Vincke zdradził, że "sprzedaż idzie bardzo, bardzo dobrze". Dlaczego? Cóż - według jego słów, udało się już niemal dwukrotnie przebić rezultat, jaki wykręcono przy okazji Divinity: Original Sin II. W przypadku tego tytułu, ostatnie znane dane wskazywały na 7.5 miliona kopii - oznacza to więc, że bezpiecznie będzie założyć, iż Baldur's Gate III kręci się obecnie w granicach 15 milionów egzemplarzy w skali globalnej. I to w około pół roku! Świetny wynik!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Baldur's Gate III.

Źródło: WCCF Tech

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper