Powstaje adaptacja jednej z najsłynniejszych gier wideo. W filmie ma zagrać Margot Robbie

Gry (plotka)
1359V
The Sims Margot Robbie
Grzegorz Cyga | 21.03, 02:30

W ostatnim czasie ewidentnie wraca moda na filmowe adaptacje gier wideo. To medium ma wiele historii, które można by spróbować przenieść na wielki ekran. Są jednak takie produkcje, których ekranizacji nikt się nie spodziewa.

Kino coraz chętniej sięga po popkulturowe marki, które w pierwszej chwili nie wydają się materiałem na ciekawą opowieść. Jednakże sukces filmu Barbie pokazał, że się da. I właśnie prawdopodobnie dlatego, w przyszłości otrzymamy adaptację The Sims, w której zagra Margot Robbie.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Sims to seria zapoczątkowana przez grę, która ukazała się w 2000 roku. Możliwość stworzenia wymarzonego domu dla lalek i sterowania ich życiem stała się globalnym hitem, który do dziś jest rozbudowywany przez wiele tytułów i szereg dodatków. Wydawana przez Electronic Arts marka może się pochwalić liczba ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy. 

Jak podają serwisy TheInsneider i The Hollywood Reporter, wytwórnia LuckyChap (która jest prowadzona między innymi przez Margot Robbie) na fali sukcesu „Barbie” zamierza wyprodukować film prezentujący symulację życia człowieka, który ma swoje cele, choć tak naprawdę nie podejmuje on w pełni autonomicznych decyzji. Wydaje się więc, że obsadzenie Margot Robbie w produkcji, która grała podobną rolę w ubiegłorocznym hicie, nie jest bezzasadne.

Równie ciekawym wyborem jest obsadzenie Kate Herron jako reżyserki filmu. Jest ona najbardziej znana z reżyserowania pierwszego sezonu Loki, jednakże jest też zaangażowana w produkcję drugiego sezonu „The Last of Us”. Oprócz tego, ma też odpowiadać za scenariusz, który napisze wraz z Briony Redman. 

Producentem został z kolei Roy Lee, który w przeszłości pracował nad The Ring, obiema częściami To, Jak Wytresować Smoka 3 czy Lego The Movie. Oprócz tego warto zaznaczyć, że Electronic Arts będzie zaangażowane w kreatywną i produkcyjną stronę filmu. 

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper