Hi-Fi Rush zbiera lepsze oceny na PS5 niż w wersji na Xboksy. Gracze doszukują się spisku

Gry
1462V
Hi-Fi Rush
Iza Łęcka | 19.03, 11:39

PlayStation promuje Hi-Fi Rush za sprawą premierowego zwiastuna, tymczasem najnowsza gra Bethesdy trafiła już na PS5. Gracze mogą wziąć udział w muzycznej uczcie.

Hi-Fi Rush to jedna z najlepiej ocenianych, ekskluzywnych produkcji w historii Xboksów Series X|S. Zmieniając jednak plan działania, Microsoft zdecydował się zrezygnować z wyłączności na swoich konsolach, co sprawiło, że od dzisiaj tytuł jest dostępny także na PlayStation 5.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sympatycy rytmicznych propozycji mogą świętować, ponieważ Hi-Fi Rush jest niezwykle solidnym projektem, a doświadczeni deweloperzy wywiązali się z zadania – autorzy portu zbierają pochwały, a Tango Gameworks zaprasza kolejne osoby do zapoznania się z historią „przyszłej gwiazdy rocka”.

Hi-Fi Rush w wersji na PlayStation 5 może pochwalić się znakomitymi ocenami – średnia na poziomie 91 punktów pokazuje, że produkcja została doceniona przez dziennikarzy, a dzisiaj zapewne wielu odbiorców z dużą przyjemnością zapozna się z grą.

Część osób nieoczekiwanie doszukuje się jednaj swego rodzaju „spisku” zauważając, że wersja na Xboksy Series X|S zebrała nieco gorsze noty – 87 punktów.

undefined

Gracze jednak zapominają o bardzo ważnym szczególe – jak dotąd Hi-Fi Rush w wersji na Xboksy zrecenzowało znacznie więcej dziennikarzy niż edycję na PlayStation 5, dlatego też wynik może jeszcze ulec zmianie. W mediach społecznościowych nie brakuje śmiałych opinii, że nawet porty gier z Xboksów na PlayStation będą otrzymywać lepsze oceny, bowiem część redakcji w bardzo negatywny sposób podchodzi do działań Microsoftu, którego strategia rzutuje także na odbiorze gier przygotowywanych przez wykupione studia.

Jeden z graczy niezwykle dokładnie komentuje sytuację i wspomina o popularnym zwrocie „Xbox Tax”:

Sprawdźcie również premierowy zwiastun Hi-Fi Rush:

Źródło: Metacritic / YouTube / X

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper