PlayStation 5 Pro ma celować w 4K 60FPS dzięki Spectral Super Resolution. Sony mierzy jednak znacznie wyżej

Gry (plotka)
2850V
PS5 Pro
Mateusz Kucharski | 18.03, 15:20

Znany informator właśnie zdradził szczegóły, jakie dotyczą tajemniczej technologii zwanej PlayStation Spectral Super Resolution. Sony ma celować w naprawdę wysokie rozdzielczości, lecz są to dopiero plany na przyszłość.

Od kilku dni branża żyje przeciekami na temat PlayStation 5 Pro. Konsola ma być wyposażona w autorską technologię skalowania rozdzielczości, co przynieść ma wymierne korzyści. Insider Gaming opisał właśnie, jak rzekomo działać ma PSSR.

Dalsza część tekstu pod wideo

Powołując się na swoje źródła, serwis Insider Gaming wskazał, że głównym celem PlayStation Spectral Super Resolution w PlayStation 5 Pro będzie rozdzielczość 4K przy zachowaniu 60 klatek za sekundę. Co więcej, konsola ma być w stanie wygenerować obraz w 8K i 30 FPS. Są to jednak tylko wewnętrzne założenia Sony i nie ma pewności, że PS5 Pro będzie w stanie osiągnąć takie wartości, nawet z wykorzystaniem nowej technologii. Tom Henderson powołuje się na dwa przykłady, które miałyby obrazować działanie konsoli.

W pierwszej grze, tam gdzie zwykłe PS5 posiada dwa tryby: rozdzielczości (1800p i 30FPS) oraz płynności (1080p i 60FPS), PlayStation 5 Pro ma osiągnąć 1440p i 60FPS. Miało tu zostać użyte właśnie PlayStation Spectral Super Resolution. Choć może się wydawać, że wynik PS5 Pro nie robi dużego wrażenia, to docelowo jakość obrazu na PS5 Pro ma być bliska tej z trybu rozdzielczości na PS5, tyle że z zachowaniem 60 FPS'ów.

W drugiej grze, PlayStation 5 miało zaoferować 60 klatek na sekundę z wyłączonym Ray Tracingiem, natomiast PS5 Pro ma osiągnąć ten sam wynik ale z włączoną funkcją śledzenia promieni.

Insider Gaming zaznacza, że w przyszłości, Sony będzie chciało użyć PlayStation Spectral Super Resolution do przekroczenia granic, które na obecnym sprzęcie są nieosiągalne. Mowa tu o grze w 4K120FPS oraz 8K60FPS.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (191)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper