Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2015 14:32
Homefront: The Revolution wciąż powstaje - to nie będzie kolejny Duke Nukem Forever
693V

Homefront: The Revolution wciąż powstaje - to nie będzie kolejny Duke Nukem Forever

Homefront: The Revolution został zapowiedziany w czerwcu zeszłego roku, ale od dłuższego czasu nie otrzymujemy jakichkolwiek informacji o tym projekcie. Po problemach studia Crytek prawa do marki przejęło Deep Silver i właśnie otrzymaliśmy zapewnienie, że ten tytuł nadal powstaje! 

Na forum NeoGAF menadżer do spraw komunikacji – Maurice Tan – potwierdził, że gra jest wciąż przygotowywana i projektem zajmuje się Dambuster Studios. W tej ekipie znajdują się pracownicy brytyjskiego studia Crytek.

„Czasami otrzymujemy pytania od fanów, czy nasz projekt będzie kolejnym Prey 2 lub Duke Nukem Forever. Zapewniam jednak, że zespół Dambuster Studios wciąż ciężko pracuje nad grą i nie będzie to vaporware [jest to określenie na produkcje / sprzęt komputerowy, które nie zostały wydane, a pierwotna data premiery została dawno przekroczona – red].”

Jest to na pewno dobra wiadomość dla fanów serii, ponieważ od pierwszych materiałów Rewolucja wygląda świetnie.

Grę pierwotnie zapowiedział Crytek, jednak przez problemy finansowe, autorzy zdecydowali się sprzedać prawa do marki Homefront.

Nowym nabywcą IP zostało Koch Media (Deep Silver), którego włodarze powiedzieli, że wierzą w potencjał Homefront: The Revolution i mają zaufanie do nowego zespołu.  

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/homefront_the_revolution/news/homefront_the_revolution_will_not_be_vapourware_deep_silver_promises.html

Tagi: dambuster studios Deep Silver homefront: the revolution