Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2015 13:35
Nad Mortal Kombat X pracują dwa zespoły
678V

Nad Mortal Kombat X pracują dwa zespoły

Mortal Kombat X jest kolejną produkcją, nad którą pracują dwa studia deweloperskie. Podstawowa ekipa zajmuje się wersją na konsole aktualnej generacji i komputery osobiste, zaś edycję na starsze urządzenia opracowuje mniejsza ekipa. 

Od zeszłego tygodnia pojawiały się informacje, według których NetherRealm  Studios pracuje wyłącznie nad wersją Mortal Kombat X na PlayStation 4 i Xboksa One.

Informację tę w komunikacie prasowym potwierdziło Warner Bros. Ponadto dowiedzieliśmy się, że grę na PlayStation 3 i Xboksa 360 opracowuje High Voltage.

Zespół ten od lat przygotowywał mniejsze pozycje na licencji bajek, jednak w ostatnim czasie autorzy otrzymali kilka poważniejszych zamówień – to ta ekipa przeniosła Mortal Kombat na komputery osobiste, Injustice: Gods Among Us (na PC i PlayStation 4) oraz zajęła się Saints Row 4: Re-Elected (PlayStation 4, Xbox One) i Saints Row: Gat Out Of Hell (PlayStation 4 i Xbox One).

Otrzymaliśmy jednocześnie zapewnienie, że autorzy przygotowują dzieło w oparciu o technologię NetherRealm i gra jest nadzorowana przez przedstawicieli NetherRealm Studios.

Tagi: cenega High Voltage mortal kombat x NetherRealm Studios warner bros.