Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 07.02.2015 12:07
Twórcy The Order zachęcają do eksplorowania świata gry poza konsolą
1059V

Twórcy The Order zachęcają do eksplorowania świata gry poza konsolą

Świat, w którym rozgrywa się akcja The Order: 1886, jest wypadkową historycznych faktów i fikcji stworzonej na potrzeby gry. Ekipa studia Sony Santa Monica zachęca graczy, by poszerzyli swoją wiedzę po skończeniu ich produkcji. 

Przedłużenie doświadczenia z The Order: 1886 wydaje się być rzeczą, której wielu graczy po zapoznaniu się z tytułem będzie poszukiwać. Twórcy znaleźli na to sposób, nieangażujący przy tym sprzętu Sony.

Mowa oczywiście o pozyskiwaniu informacji ze źródeł pokroju internetowych encyklopedii i podręczników historycznych, mogących nam przybliżyć realia, na podstawie których powstał świat The Order: 1886.

To jedna z tych najbardziej przyciągających rzeczy towarzyszących tworzeniu nowej marki, która jest osadzona w realiach historycznych, informacje, wydarzenia, postacie, ludzie odciskający swoje piętno na świecie czy miejsca, gdzie wszystko miało miejsce - powiedział Dana Jan podczas Blogcastu PlayStation.

Game director studia Sony Santa Monica uważa, że nawet jeżeli za młodzieńczych lat nie uważało się na lekcjach historii w szkole, taka gra jest wspaniałą szansą, by przedstawić pewne wydarzenia z domieszką twórczej fikcji. Gracze mogą wtedy rozmyślać nad tym, co rzeczywiście się wydarzyło, a co jest tworem twórców.

The Order: 1886 powinno być niezłą gratką dla miłośników historii i zwolenników klimatów wiktoriańskich. Piszecie się na małą randkę z Wikipedią po ukończeniu tytułu?

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/06/the-developers-of-the-order-1886-want-you-to-do-your-own-research-when-you-finish/

Tagi: dana jan sony santa monica the order: 1886