Wielki problem z goglami Apple Vision Pro. Wada fabryczna? Crack-gate podbija fora z załamanymi użytkownikami

Technologie
3575V
Apple Vision Pro
Łukasz Musialik | 01.03, 21:00

Apple Vision Pro to najnowszy gadżet od Apple, który ma zapewnić użytkownikom niesamowite doznania w rzeczywistości rozszerzonej — AR, VR i MR. Niestety, nie wszystko idzie po myśli producenta, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich drogie urządzenia pękają na środku zewnętrznego ekranu. Co gorsza, Apple nie zawsze zgadza się na bezpłatną wymianę uszkodzonych egzemplarzy, a warto przypomnieć, że gogle kosztują aż 3500 dolarów.

Na portalu Reddit pojawiło się wiele zdjęć i relacji od posiadaczy Apple Vision Pro, którzy zauważyli pęknięcia na swoich urządzeniach. Niektórzy twierdzą, że pęknięcia pojawiły się po kilku godzinach użytkowania, a nawet podczas ładowania w etui podróżnym. Użytkownicy twierdzą, że dbali o swoje urządzenia i korzystali z nich w normalny sposób.

Dalsza część tekstu pod wideo
Crackgate is real
byu/BsSomers13 inVisionPro

Na r/Vision Pro można znaleźć różne teorie na temat przyczyny pęknięć. Jedna z nich mówi, że urządzenie nie przechodzi poprawnie w tryb uśpienia, gdy jest podłączone do ładowania, co powoduje nadmierne nagrzewanie się i rozszerzanie materiałów. Inna sugeruje, że problem leży w konstrukcji ramy z aluminium, która może się wyginać pod wpływem napięcia pasków. Jeszcze inna wskazuje na możliwość, że szkło jest narażone na duże zmiany temperatury.

Apple nie skomentowało oficjalnie sprawy pęknięć, ani nie podało, czy planuje wdrożyć plan napraw lub wydać instrukcję jak im zapobiegać. Czyżby gogle miał wadę konstrukcyjną? Wiele na to wskazuje. Co więcej, wielu użytkowników, którzy nie mieli wykupionego AppleCare+, musieli zapłacić 799 dolarów za wymianę pękniętego szkła.

Źródło: pcgamer.com

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper