Tekken 8 kosztował niemal trzy razy tyle co Tekken 7. Twórca serii komentuje kwestię cen

Gry
1253V
Tekken 8 Reina Throne
Mateusz Kucharski | 28.02, 14:13

Ceny gier i sytuacja finansowa w branży to jeden z najgorętszych tematów w ostatnim czasie. Twórcy i wydawcy często zmuszeni są do wykonywania cięć, a czasami nawet zwolnień części pracowników. Wszystko po to, aby spełnić ustalone założenia. Innym sposobem na zwiększenie przychodów może być dodanie item shopu. Temat skomentował również producent serii Tekken, Katsuhiro Harada.

Rosnący koszt produkcji i utrzymania gier nie jest niczym odkrywczym. Aby dodatkowo zarobić na swoim tytule, twórcy gier decydują się na stworzenie sklepu z przedmiotami, gdzie gracze będą mogli zakupić dodatkowe przedmioty czy skórki. Na taki ruch zdecydowało się także Bandai Namco, do Tekkena 8 trafi sklep z mikrotransakcjami. Nie wszystkim graczom się to jednak podoba i otwarcie krytykują decyzje twórców.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sprawę skomentował Katsuhiro Harada, twórca odpowiedzialny za serię Tekken. Japończyk zaznaczył, że koszt tworzenia gier jest kilkukrotnie wyższy niż w przeszłości, do tego dochodzi jeszcze utrzymanie usług i serwerów na znacznie większą skalę niż kiedyś.

Koszty dewelopingu są obecnie 10 razy wyższe niż w latach 90-tych i ponad dwukrotnie lub prawie trzykrotnie wyższe niż w przypadku Tekken 7. W przeszłości nie było tak wielu specyfikacji i nie było online. Ponadto nie było tak wysokiej rozdzielczości. Teraz tak wiele osób chce, aby gra działała i była wspierana przez długi czas. Z tego powodu ciągłe aktualizowanie gry kosztuje.  Sytuacja ekonomiczna i wszystko inne się zmienia. Jeśli po prostu nie zrobimy nic, gra po prostu przestanie działać za kilka miesięcy.

Tekken 8 okazał się być dużym sukcesem, gra otrzymała rewelacyjne oceny od recenzentów i graczy. Tytuł sprzedał się w ilości przekraczającej 2 miliony sztuk. Mimo tego, że większość gier kosztuje ponad 70 dolarów, twórcy poszukują dalszych sposobów na zarobek i mikrotransakcje są jednym z nich.

Źródło: Twitter/X

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper