W styczniu w kinach i już wkrótce w Disney+! Hit walczący o 11 Oscarów zmierza do streamingu

Filmy/seriale
13095V
Disney Plus Logo
Iza Łęcka | 28.02, 08:58

Na takie wiadomości czekają widzowie, którzy niekoniecznie preferują oglądać filmy na wielkim ekranie, a chętnie zapoznają się z naprawdę genialnymi historiami. Ostatnia niezwykle obiecująca produkcja Searchlight Pictures zmierza do Disney+.

Widzowie w Polsce musieli bardzo długo czekać na premierę obrazu dystrybuowanego przez Searchlight Pictures – „Biedne istoty” zadebiutował na pierwszych rynkach 1 września, natomiast w kinach w naszym kraju został udostępniony dopiero 19 stycznia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Film w reżyserii Jorgosa Lantimosa jest w repertuarze polskich kin od nieco ponad miesiąca, tymczasem już teraz otrzymaliśmy zapowiedź dodania romansu science-fiction do streamingu – debiut „Biednych istot” w Disney+ jest planowany na 27 marca.

„Biedne istoty” jest polecany przez 92% krytyków i zebrał pozytywne oceny na poziomie 79% od ponad 1000 zweryfikowanych widzów. Jest to jeden z najsolidniejszych obrazów zeszłego roku – opowieść otrzymała dwa Złote Globy (dla Najlepszej komedii lub musicalu oraz Najlepszej aktorki w komedii lub musicalu, Emmy Stone), a jednocześnie walczy o Oscary w aż 11 kategoriach.

Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), Najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Ruffalo), Najlepszy reżyser (Yórgos Lánthimos), Najlepszy scenariusz adaptowany (Tony McNamara), Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsza muzyka oryginalna, Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia oraz Najlepszy montaż – w tych kategoriach produkcja stanie do rywalizacji o najważniejsze, branżowe statuetki.

Produkcję możemy śmiało nazwać jednym z hitów ostatnich miesięcy – co więcej, historia napisana przez Tony’ego McNamarę została uznana za jeden z 10 najlepszych filmów 2023 roku przez Amerykański Instytut Filmowy i National Board of Review.

Biedne istoty od 27 marca w ofercie Disney+
Koniecznie do obejrzenia.

Źródło: X: josephinaola

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper