PS5 Pro – specyfikacja ujawniona zespołom first i second-party. Sony finalizuje prace nad PlayStation 5 Pro

Gry (plotka)
9046V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 26.02, 13:05

Sony coraz prężniej może szykować się do wprowadzenia na rynek mocniejszej wersji PlayStation 5. Najnowsze przecieki wskazują, że specyfikacja konsoli dotarła już do zewnętrznych zespołów deweloperskich.

PS5 Pro jest tematem, który od kilku miesięcy podgrzewa entuzjastów marki PlayStation liczących na jak najlepsze wrażenia podczas rozgrywki. Ostatnie plotki sugerowały, że japoński producent przygotowuje się do głośnej i niezwykle wyczekiwanej premiery GTA 6, a nowy sprzęt miałby oferować rozgrywkę nawet w w 4K i 120 fps, dzięki autorskiej technologii w stylu NVIDIA DLSS.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kwestia premiery PS5 Pro nabiera rumieńców – jak wskazuje Colin Moriarty podczas nowego odcinka podcastu Sacred Symbols, specyfikacja PS5 Pro jest już znana zewnętrznym zespołom deweloperskim. Studia third party miały otrzymać od Sony specjalne prezentacje, a informator na tej podstawie sądzi, że ekipy first oraz second party już od pewnego czasu mają wszelkie szczegóły.

Ktoś, kto pracuje w średniej wielkości wydawnictwie third-party, powiedział mi wprost, że otrzymali prezentację dotyczącą PS5 Pro, dlatego rozumiem, że ekipy first i second-party miały już dostęp do specyfikacji tego, do czego dążą.

Tym samym możemy śmiało sądzić, że japoński gigant branży nie pozostawia niczego przypadkowi i dąży do tego, by jak najwięcej projektów powstawało już, korzystając z możliwości konsoli. Na szczegóły jeszcze musimy poczekać - mówi się, że oficjalna prezentacja PS5 Pro miałaby się odbyć we wrześniu.

Źródło: PSU

Komentarze (247)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper