Mamy nowy hit! Serial podbija Netflixa - „To najbardziej przerażający i wstrząsający dokument, jaki widziałem”

Filmy/seriale
7297V
Netflix
Łukasz Musialik | 23.02, 19:09

Netflix ma w swojej ofercie wiele seriali dokumentalnych o zbrodniach, ale żaden nie jest tak przerażający i wciągający jak „Czy mogę ci wyznać tajemnicę” (Can I Tell You a Secret?) Serial opowiada o seryjnym stalkerze internetowym, Matthew Hardy, który przez ponad 10 lat nękał, oszukiwał i niszczył życie ponad 60 kobiet. 

Serial jest obecnie numerem 1 na liście najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w Wielkiej Brytanii i zbiera entuzjastyczne opinie. W innych krajach, w tym w Polsce, także zbliża się do pierwszej pozycji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Serial składa się z dwóch odcinków i przedstawia historie trzech kobiet, które były ofiarami Hardy’ego: Zoe Jade Hallam, Abby Furness i Lia Marie Hambly. Serial pokazuje, jak Hardy włamywał się na ich konta w mediach społecznościowych, wysyłał wiadomości do nich, ich rodzin, przyjaciół i partnerów. Produkcja pokazuje też, jak policja prowadziła śledztwo i jak Hardy został skazany na najwyższy wyrok w historii Wielkiej Brytanii za tego typu przestępstwa.

Serial wstrząsa widzami i zmusza ich do refleksji nad zagrożeniami, jakie niesie ze sobą cyfrowy świat. Widzowie komentują na Twitterze, że 2-odcinkowa pozycja jest „jednym z najbardziej przerażający i wstrząsający dokumentów”, jakie widzieli. Niektórzy nie mogli obejrzeć go do końca, a inni kilkukrotnie go zatrzymywali, „oglądając na raty”. Widzowie, mimo ciężkich scen, chwalą serial za to, że zwraca uwagę na problem stalkingu internetowego i wspomina o jego konsekwencjach.

Źródło: gamesradar.com

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper