Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2015 20:03
Nowe wersje PlayStation 4 i Xboksa One obsłużą format 4K - premiera jeszcze w tym roku?
4443V

Nowe wersje PlayStation 4 i Xboksa One obsłużą format 4K - premiera jeszcze w tym roku?

Trudno mi uwierzyć w tak sensacyjne wiadomości, ale Forbes donosi, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się poprawionych konsol ósmej generacji od Microsoftu oraz Sony. PlayStation 4K Edition i Xbox One 4K trafią na rynek w październiku? 

Na witrynie Forbes pojawiła się dzisiaj wiadomość, według której brak wsparcia dla rozdzielczości 4K w PlayStation 4 i Xboksach One jest dużym problemem dla twórców telewizorów oraz firm zajmujących się streamowaniem wideo.

W styczniu podczas targów Consumer Electronics Show przedstawiciele Netflix wspomnieli, że Sony „obiecało” sprzęt, który będzie obsługiwał format 4K. Oczywiście przedstawiciele firmy nie chcą wypowiedzieć się na temat tego układu, ale wg włodarzy największej wypożyczalni filmów DVD na świecie Amerykanie oraz Japończycy mogą wprowadzić na rynek nowe wersje urządzeń po dwuletnim cyklu – jest to „tradycyjne odświeżenie urządzeń”.

Nie będzie pewnie dla Was zaskoczeniem, że włodarze Sony oraz Microsoftu nie komentują tych doniesień – gdyby taka informacja pojawiła się już teraz, to wielu przyszłych nabywców konsol wolałoby zaczekać na nowe sprzęty.Jednak w wielu wywiadach pracownicy korporacji wspominają, że urządzenia będą obsługiwać rozdzielczość 4K – warto tutaj wspomnieć wypowiedź samego szefa Sony Worldwide Studios, który przed premierą PlayStation 4 zapowiedział obsługę 4K.

Jeśli taki scenariusz się potwierdzi, to pewnie największym problemem będzie wytłumaczenie posiadaczom „starych PS4 i XOne”, że ich konsole są „słabe” i tylko nowe urządzenia będą mogły wyświetlić między innymi filmy w rozdzielczości 4K.

PlayStation 4K Edition i Xbox One 4K powinny zadebiutować na rynku pod koniec tego roku.

Za podesłanie odnośnika do wiadomości, dziękujemy użytkownikowi KEYMUTHA.

 

[Aktualizacja #1]

  • Postanowiłem wrzuciłem tutaj małą aktualizację, aby wyjaśnić całą sytuację… Cała wiadomość jest aktualnie domniemaniami redaktora Forbesa (wspominam o tym wyżej), który wyciąga wnioski po rozmowie z przedstawicielami Netflixa (filmy) i… Prawdopodobnie w nowych konsolach (jeśli te kiedykolwiek powstaną – a Netflix twierdzi, że jest to nieuniknione + podaje datę +2lata(stąd październik...)) to urządzenia mogą posiadać nowszy standard HDMI, który pozwoli na odtwarzanie filmów (Netflix) w formacie 4K/60fps. Jest to o tyle istotne, że wszystkie wiele firm (twórcy telewizorów / wypożyczanie) chcą, aby właśnie 4K/60fps był standardem. W mojej wiadomości nie pojawia się wzmianka o grach – jest netflix, film itd. Jeśli wprowadziłem kogoś w błąd – przepraszam. 

Źródło: http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2015/02/02/new-4k-capable-ps4-and-xbox-one-consoles-coming-this-year-predicts-netflix/

Tagi: 4k Microsoft playstation 4 plotka sony xbox one