Fizyczne wydania filmów Disneya przetrwają? Firma ma dystrybutora. Znamy pierwszy tytuł wydany przez partnera

Filmy/seriale
718V
Disney Sony Physical
Grzegorz Cyga | 21.02, 19:29

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że Disney nie będzie już umieszczał swoich produkcji na fizycznych nośnikach. Jednak wygląda na to, że nie wszystko stracone

W zeszłym roku koncern The Walt Disney Company opublikował komunikat, w którym ogłosił porzucenie fizycznych nośników i umieszczaniu swoich produkcji jedynie w dystrybucji cyfrowej. Aczkolwiek proces miał się odbywać powoli i na początku jedynie na rynku australijskim miała zostać wprowadzona tak drastyczna zmiana.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ponadto niedawno gigant podjął decyzję o zamknięciu usługi Disney Movie Club, która przez 23 lata zajmowała się sprzedażą filmów na fizycznych nośnikach i 20 maja będzie ostatnim dniem, w którym będzie można nabyć ulubione produkcje bezpośrednio od producenta.

Jednak wygląda na to, że nie wszystko stracone, ponieważ Disney nawiązał współpracę, która może pozwolić przetrwać fizycznie wydanym filmom. Otóż nowym dystrybutorem i wydawcą zostało Sony Pictures Home Entertainment. Taka umowa ma pozwolić produkować kolejne płyty taniej z racji tego, że Sony jest producentem formatu Blu-Ray, więc ma zaplecze technologiczne, dzięki któremu może tłoczyć nośniki. 

Co istotne, współpraca między firmami miała zostać nawiązana niedawno, więc na efekty trzeba będzie zaczekać kilka miesięcy. Jednak pierwszym filmem, który zostanie wydany przez Sony, ma być The First Omen. Warto przypomnieć, że dopiero 5 kwietnia odbędzie się kinowa premiera tego filmu, będącego prequelem kultowego horroru z 1976 roku.

Źródło: VG247 / The Digital Bits

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper