Jeden z najlepszych filmów gangsterskich na Netflix. Wielki hit Martina Scorsese na początek tygodnia

Filmy/seriale
35587V
Netflix logo
Iza Łęcka | 19.02, 09:30

Subskrybenci Netflixa mogą systematycznie liczyć na uzupełnianie oferty zarówno o najnowsze, jak i bardziej wiekowe historie. Wczorajsza aktualizacja przyniosła powrót jednej z najbardziej uznanych produkcji gangsterskich, która została doceniona nominacjami w wielu filmowych nagrodach i otrzymała Oscara dla Najlepszego aktora drugoplanowego.

Streamingowy gigant śmiało decyduje się zwiększać swoją bibliotekę o całkowicie nowe, oryginalne projekty, jak i filmy, seriale oraz animacje stworzone przez konkurencyjne przedsiębiorstwa - w końcu liczba około 260 mln użytkowników zobowiązuje do działania. Tylko w zeszłym tygodniu na platformie znalazł się „Warrior” od HBO Max, aż 120 odcinków serii „Agenci NCIS”, co więcej, doczekaliśmy się zapowiedzi polskiego serialu, w którym zobaczymy wiele polskich gwiazd.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Chłopcy z ferajny” został wczoraj ponownie dodany do Netflixa. W kultowej produkcji z 1990 roku w reżyserii Martina Scorsese zobaczymy Roberta de Niro, Joe'ego Pesci, Raya Liottę, Paula Sorvino oraz Franka Sivero. Twórcy gangsterskiego tytułu zostali docenieni wieloma nominacjami do filmowych nagród, a Pesci został nagrodzony Oscarem dla Najlepszego aktora drugoplanowego.

Fabuła „Chłopców z ferajny” bazuje na zeznaniach jednego z prawdziwych gangsterów, Henry'ego Hilla (w tej roli Ray Liotta), który opowiada historię swoich niezgodnych z prawem poczynań. Jako młody, zafascynowany lokalną mafią chłopak trafia pod skrzydła gangstera Jimmy'ego Conwaya i stopniowo wdraża się w życie poza prawem. To brutalny i zdecydowany obraz gangsterskiego życia, który wywołał spore poruszenie wśród recenzentów i wpłynął na kariery aktorów wcielających się w główne role. Tytuł można ponownie sprawdzić na Netflixie.

Źródło: Upflix.pl

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper