Embracer anulował 29 niezapowiedzianych gier! Ogromne cięcia w korporacji

Gry
1796V
Deux Ex
Mateusz Kucharski | 15.02, 14:50

W swoim ostatnich raporcie, Embracer Group zawarł wiele szokujących informacji. Korporacja odpowiedzialna za produkcje takich gier jak najnowszy Tomb Raider, czy Star Wars: Knight of the Old Republic Remake, anulowała aż 29 niezapowiedzianych gier.

Dziś rano informowaliśmy was o ogromnych zwolnieniach, jakie miały miejsce w studiach należących do Embracer Group. W ciągu kilku miesięcy korporacja zwolniła niemal 1400 osób. Spowodowało to anulowanie wielu gier lub całkowite zamknięcie niektórych studiów. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Kolejną informacją, jaka dotarła do prasy, jest wiadomość o anulowaniu 29 niezapowiedzianych gier, które rozwijały studia podlegające pod grupę Embracer. Obecnie korporacja ma rozwijać 124 niezapowiedziane jeszcze tytuły. Jest to kolejne ogromne cięcie ze strony Embracer. Jeszcze nie tak dawno temu, firma wykupowała developerów na potęgę, wygląda na to, że zarządzanie tak ogromną liczbą studiów to wyjątkowo trudne zadanie.

Nie wiadomo na jakich etapach znajdowały się anulowane gry. Niektóre z nich zapewne były dopiero w trakcie prac początkowych, lecz część z nich mogła być rozwijana już przez dłuższy czas. Wiele osób może zadawać sobie pytanie, co z zapowiedzianym w 2021 roku remakiem Star Wars: Knight of the Old Republic? Zgodnie z przedstawionymi informacjami, gra nie została anulowana i wciąż rozwija ją wewnętrzne studio należące do Embracer. Nie jest jednak powiedziane, że gra ostatecznie trafi na rynek, gdyż jak wiemy tytuł mierzy się z dużymi problemami produkcyjnymi.

embracer gry

Źródło: VGC

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper