Yoshitaka Murayama nie żyje. Śmierć twórcy Suikodena i szefa Rabbit & Bear przed premierą Eiyuden Chronicle

Gry
1143V
Yoshitaka
Bartosz Dawidowski | 14.02, 11:54

Yoshitaka Murayama, autor genialnych RPG-ów takich jak Suikoden i Suikoden II, pracował w ostatnich latach nad duchowym spadkobiercą tych klasyków, czyli nad Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Niestety słynny deweloper nie doświadczy premiery swojego roleplaya.

Yoshitaka Murayama umarł 6 lutego 2024 roku - poinformowało studio Rabbit & Bear, zajmujące się tworzeniem Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes.

Dalsza część tekstu pod wideo

Według wpisu studia Murayama umarł na skutek "powikłań po długotrwałej chorobie". Yoshitaka Murayama był szefem zespołu Rabbit & Bear Studios i autorem jednych z najlepszych japońskich RPG-ów w historii gier: dwóch pierwszych Suikodenów. Deweloper pracował przez ostatnie 3 lata nad Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, które określane jest jako duchowy następca pierwszych Suikodenów. Premiera tytułu zaplanowana jest na 24 kwietnia 2024 r.

Zespół Rabbit & Bear Studios umieścił na swojej oficjalnej stronie następujący wpis:

Z ciężkim sercem i głębokim smutkiem musimy Was poinformować, że scenarzysta i szef Rabbit& Bear Studios Yoshitaka Murayama zmarł 6 lutego z powodu powikłań związanych z długotrwałą chorobą.

Murayama rozpoczął przygodę z tworzeniem Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes w 2020 r. dzięki wsparciu swoich kochających fanów na Kickstarterze.

Przez ponad trzy lata tworzenia gry, pasja jego fanów dawała mu motywację do dawania z siebie wszystkiego i włożenia wszystkich sił w ten projekt.

Jego ciężka praca nad Eiyuden Chronicle, jako scenarzysty, dobiegła końca. Jako jego współpracownicy i przyjaciele smucimy się, że on nie będzie mógł zobaczyć reakcji swoich fanów.

Musimy zaakceptować smutną rzeczywistość, że nie ma go już z nami i dążyć dalej do realizacji jego marzenia, wydając Eiyuden Chronicle. (…)

Będziemy mieli niedługo więcej informacji na temat zmian organizacyjnych w Rabbit & Bear, a także zmiany w niektórych nagrodach na Kickstarterze.

Doceniamy wasze ciągłe wsparcie.

Zespół Rabbit & Bear

Junko Kawano

Junichi Murakami

Osamu Komuta

Źródło: https://rabbitandbearstudios.com

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper