Exodus od twórców Mass Effect ze wsparciem. Do projektu dołączają kolejni weterani

Gry
1314V
Exodus
Mateusz Kucharski | 12.02, 16:17

Byli pracownicy Bioware, którzy tworzyli serię Mass Efect, rozwijają obecnie nową grę science-fiction. Właśnie otrzymaliśmy informację, że do prac nad grą dołączają kolejni weterani branży.

Trylogia Mass Effect to jedna z najlepszych serii gier stworzonych w tym wieku. EA potwierdziło, że rozwija kolejną część z tego IP, lecz swoją nową grę przygotowuje także studio, którego członkowie niegdyś odpowiedzialni byli za tworzenie historii z komandorem Shepardem. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Exodus ma być grą z katergori AAA, lecz poza trailerem oraz kilkoma urywkami gameplayu nie otrzymaliśmy jeszcze zbyt wielu szczegółów. Nad grą do tej pory pracowało wyłącznie studio Archetype, teraz jednak została potwierdzona informacja, że do prac dołączyło studio Certian Affinity. Max Hoberman, prezes zespołu tak skomentował sytuację:

Jako jedno z najlepszych niezależnych studiów na świecie, pracowaliśmy nad wieloma świetnymi grami, ale nic nie może się równać z tym ekscytującym nowym IP science-fiction, jakim jest Exodus. Naszą misją jest zwiększenie wartości w rozwoju tytułu i uzupełnianie wysiłków twórców w dostarczaniu tego niesamowitego doświadczenia fabularnego graczom na całym świecie

Archetype to ekipa zrzeszająca prawdziwych weteranów branży, którzy pracowali nad takimi tytułami jak Baldur's Gate 1 oraz 2, Star Wars: Knights of the Old Republic czy Mass Effect. Certain Affinity - studio, które będzie wspomagać Archetype w stworzeniu Exodus, ma na koncie pracę nad seriami do których zalicza się Halo oraz Call of Duty, więc może być to naprawdę solidne wzmocnienie. Trzeba przyznać, że gra zapowiada się naprawdę ciekawie, a jeżeli pod uwagę weźmiemy osoby, które pracują nad tytułem to możemy mieć dość spore oczekiwania.

Data premiery Exodus nie jest znana, lecz produkcja ma zadebiutować na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz PC. Jeżeli jeszcze nie widzieliście zwiastuna to zachęcam do jego obejrzenia. 

Źródło: Games Radar

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper