Foamstars nie podbiło serc graczy i recenzentów. Gra zbiera mieszane opinie

Gry
1323V
Foamstars
Mateusz Kucharski | 12.02, 15:19

Foamstars od początku nie było grą, która zapowiadała się na wielki hit. "Splatoon na PlayStation", bo tak niektórzy gracze zaczęli nazywać nową grę Square Enix, zbiera mieszane opinie zarówno wśród graczy jak i recenzentów. 

Foamstars zadebiutowało jako czasowy exclusive na PlayStation, choć już od pierwszej zapowiedzi, gracze niezbyt przychylnie patrzeli w stronę nowej gry Japończyków. Ostatecznie tytuł wylądował na premierę w podstawowym pakiecie PlayStation Plus, co sprawiło, że miliony graczy opłacających abonament może zapoznać się z produkcją. 

Dalsza część tekstu pod wideo

W serwisie metacritic, Foamstars otrzymało od recenzentów średnią ocen wynoszącą zaledwie 60%. Gracze byli w tym przypadku nieco bardziej przychylni. Ich oceny dają średnio 70%, co nie jest wcale takim tragicznym wynikiem, lecz o hicie nie ma mowy. Do pozytywów, redakcja ScreenRant zalicza dziwaczne postacie oraz przepełnioną radosną energią rozgrywkę, choć zwraca również uwagę na mikrotransakcje, które są dość liczne. Serwis CGMagazine twierdzi, że sama gra nie jest zła, lecz brakuje jej zawartości, która zatrzymałaby gracza na dłużej. Oni także podkreślają istnienie dużej ilości mikrotransakcji.

Foamstars to kolejny eksperyment od Square Enix. Firma zapowiedziała, że w przyszłości zamierza się skupić na swoich głównych seriach, więc być może takich gier jak Foamstars będą tworzyć znacznie mniej. Przypomina mi to trochę sytuację z Destruction: All Stars od Sony, które również wylądowało w Plusie na premierę, lecz o grze bardzo szybko zapomniano. Zobaczymy jakie plany na przyszłość Foamstars ma Square Enix, gdyż gra, ma otrzymywać aktualizacje zawierające np. nowe postacie.

Obecnie tytuł jest dostępny na PS4 i PS5 w ramach abonamentu PlayStation Plus Essential na miesiąc luty.

Źródło: metacritic

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper