Palworld i Baldur's Gate 3 dostają zadyszki. Mamy nowego króla sprzedaży na Steam

Gry
6661V
Steam Deck
Bartosz Dawidowski | 12.02, 11:46

Styczeń 2024 r. należał do Palworld. Gra z premierą w Xbox Game Pass dominowała przede wszystkim na Steam, gdzie obserwowaliśmy wyniki na poziomie 2,1 mln graczy bawiących się jednocześnie. Wygląda na to, że totalna szajba na "Pokemony z giwerami" powoli jednak ustaje.

Wyniki weekendowe Palworld nadal są bardzo imponujące (ponad 750 tysięcy osób bawiących się równocześnie na Steam), ale daleko im od rekordów ze stycznia, gdy w pozycji szalało razem nawet 2,1 mln osób.

Dalsza część tekstu pod wideo

Osłabienie pozycji gry widać też w rankingu bestsellerów na Steam. Okazuje się, że Palworld spadł już z podium. Obecnie tytułem z najwyższymi przychodami jest Helldivers 2 (niestety fani tej strzelanki zmagają się ze sporymi problemami). Drugie i trzecie miejsce należy natomiast do Counter-Strike 2 oraz PUBG.

W rankingu bestsellerów na Steam nie brakuje innych ciekawych ruchów. Wciąż bardzo popularne jest Granblue Fantasy: Relink (miejsce ósme w zestawieniu; z wynikami weekendowymi na poziomie ponad 110 tysięcy osób bawiących się równocześnie).  Z bardzo dużym spadkiem mamy do czynienia w przypadku Baldur's Gate 3. Gra z pozycji w pierwszej piątce zleciała po wielu miesiącach fenomenalnej sprzedaży na pozycję 16.

Aktualny ranking produkcji z najwyższymi przychodami na Steam:

 1. Helldivers 2
 2. Counter-Strike 2
 3. PUBG
 4. Palworl
 5. Dota 2
 6. Steam Deck (hardware)
 7. Apex Legends
 8. Granblue Fantasy: Relink
 9. Enshrouded
 10. Red Dead Redemption 2
 11. Call od Duty
 12. Helldivers 2 - Edycja Super Citizen
 13. Lethal Company
 14. Cyberpunk 2077
 15. NARAKA: Bladepoint
 16. Baldur's Gate 3
 17. GTA V
 18. It Takes Two
 19. Warframe
 20. Tekken 8
Źródło: https://steamdb.info/stats/globaltopsellers/

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper