Stardew Valley 1.6 okazuje się większe, niż zakładano. Twórca zdradza, że finałowy update będzie ogromny

Gry
6600V
Stardew Valley. Dodający split-screen patch 1.54 wylądował na konsolach
Kajetan Węsierski | 27.01, 12:30

Stardew Valley to jedna z tych gier, o których powstają książki i opowiadania. Projekt, nad którym w dużej mierze pracowała wyłącznie jedna osoba, stał się niewiarygodnie dużym hitem i przekroczył wszelakie oczekiwania. Dziś, pomimo stosunkowo prostej grafiki, jest to jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku gier cozy i dla wielu graczy jest tym, czym jeszcze lata temu był dla innych Harvest Moon - najlepszą ucieczką od codzienności.

Od jakieś czasu wiemy już natomiast, że sam deweloper powoli przerzuca swoje siły na zupełnie nowy projekt, nad którym pracuje (Haunted Chocolatier - polecam sprawdzić, bo fanom Stardew Valley może się spodobać). Niemniej, obiecał jeszcze jedną aktualizację i cały czas słowa dotrzymuje. Co więcej, wczoraj na Twitterze/X wreszcie podzielił się garścią nowych informacji, które dla wyczekujących mogą być bezcenne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Aktualizacja okraczona numerkiem 1.6, która będzie jednocześnie finalną, ukaże się jeszcze w tym roku. Co bardzo ważne, sam twórca gry, Eric Barone, przyznał, że update jest znacznie większy, niż planował i zawiera masę nowych aktywności, misji, przedmiotów i postaci. Jakby tego było mało, zakończył już proces dodawania nowej zawartości i skupia się wyłącznie na usuwaniu bugów oraz dopieszczaniu produkcji, by była gotowa. Jesteśmy coraz bliżej premiery!

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper