Oppenheimer wygrywa z Barbie na Critics Choice Awards 2024. Sprawdźcie listę najlepszych filmów i seriali

Filmy/seriale
870V
Barbenheimer
Iza Łęcka | 15.01, 09:47

„Oppenheimer” zgarnął kolejny zestaw statuetek. Widowisko w reżyserii Christophera Nolana zakończyło Critics Choice Awards, otrzymując najwięcej nagród i zyskując największy rozgłos na imprezie.

11 marca odbędzie się uroczysta gala rozdania Oscarów, czyli najważniejszych filmowych nagród podsumowujących sezon i zgodnie z wieloma opiniami historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera, twórcy bomby atomowej, będzie walczyła z „Barbie” w wielu kluczowych kategoriach. W nocy mogliśmy liczyć na rozdanie jeszcze jednych branżowych nagród – Critics Choice Awards stało pod znakiem produkcji bazującej na prawdziwej historii.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Oppenheimer” zwyciężył w następujących kategoriach: najlepszy film, najlepszy zespół aktorski, najlepszy reżyser (Christopher Nolan), najlepszy aktor drugoplanowy (Robert Downey Jr.), najlepsze zdjęcia, najlepsza ścieżka dźwiękowa, najlepszy montaż oraz najlepsze efekty wizualne. Twórcy widowiska mogli się pochwalić łącznie 8 statuetkami.

„Barbie” (najlepsza komedia, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza piosenka do filmu, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepsza fryzura i makijaż) otrzymała 6 wyróżnień. „Przesilenie zimowe” doczekało się 3 nagród.

W kategoriach nawiązujących do seriali najwięcej statuetek zyskały trzy produkcje: „Sukcesja”, „The Bear” i „Awantura” – hit HBO otrzymał trzy nagrody, dla najlepszego dramatu, najlepszej aktorki w dramacie dla Sarah Snook oraz najlepszego aktora w dramacie dla Kierana Culkina.

Critics Choice Awards 2024 – lista zwycięzców

Film

Najlepszy obraz

  • American Fiction
  • Barbie
  • The Color Purple
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer
  • Past Lives
  • Poor Things
  • Saltburn

Najlepszy aktor

  • Bradley Cooper, Maestro
  • Leonardo DiCaprio, Killers of the Flower Moon
  • Colman Domingo, Rustin
  • ZWYCIĘZCA: Paul Giamatti, The Holdovers
  • Cillian Murphy, Oppenheimer
  • Jeffrey Wright, American Fiction

Najlepsza aktorka

  • Lily Gladstone, Killers of the Flower Moon
  • Sandra Hüller, Anatomy of a Fall
  • Greta Lee, Past Lives
  • Carey Mulligan, Maestro
  • Margot Robbie, Barbie
  • ZWYCIĘZCA: Emma Stone, Poor Things

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Sterling K. Brown, American Fiction
  • Robert De Niro, Killers of the Flower Moon
  • ZWYCIĘZCA: Robert Downey Jr., Oppenheimer
  • Ryan Gosling, Barbie
  • Charles Melton, May December
  • Mark Ruffalo, Poor Things

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Emily Blunt, Oppenheimer
  • Danielle Brooks, The Color Purple
  • America Ferrera, Barbie
  • Jodie Foster, Nyad
  • Julianne Moore, May December
  • ZWYCIĘZCA: Da'Vine Joy Randolph, The Holdovers

Najlepszy młody aktor/aktorka

  • Abby Ryder Fortson, Are You There God? It's Me, Margaret.
  • Ariana Greenblatt, Barbie
  • Calah Lane, Wonka
  • Milo Machado Graner, Anatomy of a Fall
  • ZWYCIĘZCA: Dominic Sessa, The Holdovers
  • Madeleine Yuna Voyles, The Creator

Najlepszy zespół aktorski

  • Air
  • Barbie
  • The Color Purple
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer

Najlepszy reżyser

  • Bradley Cooper, Maestro
  • Greta Gerwig, Barbie
  • Yorgos Lanthimos, Poor Things
  • ZWYCIĘZCA: Christopher Nolan, Oppenheimer
  • Alexander Payne, The Holdovers
  • Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • Kelly Fremon Craig, Are You There God? It's Me, Margaret.
  • Andrew Haigh, All of Us Strangers
  • ZWYCIĘZCA: Cord Jefferson, American Fiction
  • Tony McNamara, Poor Things
  • Christopher Nolan, Oppenheimer
  • Eric Roth and Martin Scorsese, Killers of the Flower Moon

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • Samy Burch, May December
  • Alex Convery, Air
  • Bradley Cooper & Josh Singer, Maestro
  • ZWYCIĘZCA: Greta Gerwig & Noah Baumbach, Barbie
  • David Hemingson, The Holdovers
  • Celine Song, Past Lives

Najlepsze zdjęcia

  • Matthew Libatique, Maestro
  • Rodrigo Prieto, Barbie
  • Rodrigo Prieto, Killers of the Flower Moon
  • Robbie Ryan, Poor Things
  • Linus Sandgren, Saltburn
  • ZWYCIĘZCA: Hoyte van Hoytema, Oppenheimer

Najlepszy projekt produkcji

  • Suzie Davies, Charlotte Dirickx, Saltburn
  • Ruth De Jong, Claire Kaufman, Oppenheimer
  • Jack Fisk, Adam Willis, Killers of the Flower Moon
  • ZWYCIĘZCA: Sarah Greenwood, Katie Spencer, Barbie
  • James Price, Shona Heath, Szusza Mihalek, Poor Things
  • Adam Stockhausen, Kris Moran, Asteroid City

Najlepszy montaż

  • William Goldenberg – Air
  • Nick Houy – Barbie
  • ZWYCIĘZCA: Jennifer Lame – Oppenheimer
  • Yorgos Mavropsaridis – Poor Things
  • Thelma Schoonmaker – Killers of the Flower Moon
  • Michelle Tesoro – Maestro

Najlepszy projekt kostiumów

  • ZWYCIĘZCA: Jacqueline Durran, Barbie
  • Lindy Hemming, Wonka
  • Francine Jamison-Tanchuck, The Color Purple
  • Holly Waddington, Poor Things
  • Jacqueline West, Killers of the Flower Moon
  • Janty Yates, David Crossman, Napoleon

Najlepsze fryzury i makijaże

  • ZWYCIĘZCA: Barbie
  • The Color Purple
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • Priscilla

Najlepsze efekty specjalne

  • The Creator
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer
  • Poor Things
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

Najlepsza komedia

  • American Fiction
  • ZWYCIĘZCA: Barbie
  • Bottoms
  • The Holdovers
  • No Hard Feelings
  • Poor Things

Najlepsza animacja

  • The Boy and the Heron
  • Elemental
  • Nimona
  • ZWYCIĘZCA: Spider-Man: Across the Spider-Verse
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
  • Wish

Najlepszy film nieanglojęzyczny

  • ZWYCIĘZCA: Anatomy of a Fall
  • Godzilla Minus One
  • Perfect Days
  • Society of the Snow
  • The Taste of Things
  • The Zone of Interest

Najlepsza piosenka

  • “Dance the Night," Barbie
  • ZWYCIĘZCA: “I’m Just Ken," Barbie
  • “Peaches," The Super Mario Bros. Movie
  • “Road to Freedom," Rustin
  • "This Wish," Wish
  • "What Was I Made For," Barbie

Najlepszy wynik

  • Jerskin Fendrix, Poor Things
  • Michael Giacchino, Society of the Snow
  • ZWYCIĘZCA: Ludwig Göransson, Oppenheimer
  • Daniel Pemberton, Spider-Man: Across the Spider-Verse
  • Robbie Robertson, Killers of the Flower Moon
  • Mark Ronson, Andrew Wyatt, Barbie

Television

Najlepszy serial dramatyczny

  • The Crown
  • The Diplomat
  • The Last of Us
  • Loki
  • The Morning Show
  • Stark Trek: Strange New Worlds
  • ZWYCIĘZCA: Succession
  • Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

  • ZWYCIĘZCA: Kieran Culkin – Succession
  • Tom Hiddleston – Loki
  • Timothy Olyphant – Justified: City Primeval
  • Pedro Pascal – The Last of Us
  • Ramón Rodríguez – Will Trent
  • Jeremy Strong – Succession

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

  • Jennifer Aniston – The Morning Show
  • Aunjanue Ellis – Justified: City Primeval
  • Bella Ramsey – The Last of Us
  • Keri Russell – The Diplomat
  • ZWYCIĘZCA: Sarah Snook – Succession
  • Reese Witherspoon – The Morning Show

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

  • Khalid Abdalla – The Crown
  • ZWYCIĘZCA: Billy Crudup – The Morning Show
  • Ron Cephas Jones – Truth Be Told
  • Matthew MacFadyen – Succession
  • Ke Huy Quan – Loki
  • Rufus Sewell – The Diplomat

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

  • Nicole Beharie – The Morning Show
  • ZWYCIĘZCA: Elizabeth Debicki – The Crown
  • Sophia Di Martino – Loki
  • Celia Rose Gooding – Star Trek: Strange New Worlds
  • Karen Pittman – The Morning Show
  • Christina Ricci – Yellowjackets

Najlepszy serial komediowy

  • Abbott Elementary
  • Barry
  • ZWYCIĘZCA: The Bear
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Poker Face
  • Reservation Dogs
  • Shrinking
  • What We Do in the Shadows

Najlepszy aktor w serialu komediowym

  • Bill Hader – Barry
  • Steve Martin – Only Murders in the Building
  • Kayvan Novak – What We Do in the Shadows
  • Drew Tarver – The Other Two
  • ZWYCIĘZCA: Jeremy Allen White – The Bear
  • D’Pharaoh Woon-A-Tai – Reservation Dogs

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

  • Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
  • Quinta Brunson – Abbott Elementary
  • ZWYCIĘZCA: Ayo Edebiri – The Bear
  • Bridget Everett – Somebody Somewhere
  • Devery Jacobs – Reservation Dogs
  • Natasha Lyonne – Poker Face

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

  • Phil Dunster – Ted Lasso
  • Harrison Ford – Shrinking
  • Harvey Guillén – What We Do in the Shadows
  • James Marsden – Jury Duty
  • ZWYCIĘZCA: Ebon Moss-Bachrach – The Bear
  • Henry Winkler – Barry

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

  • Paulina Alexis – Reservation Dogs
  • Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel
  • Janelle James – Abbott Elementary
  • Sheryl Lee Ralph – Abbott Elementary
  • ZWYCIĘZCA: Meryl Streep – Only Murders in the Building
  • Jessica Williams – Shrinking

Najlepszy miniserial

  • ZWYCIĘZCA: Beef
  • Daisy Jones & the Six
  • Fargo
  • Fellow Travelers
  • Lessons in Chemistry
  • Love & Death
  • A Murder at the End of the World
  • A Small Light

Najlepszy film wyprodukowany dla telewizji

  • The Caine Mutiny Court-Martial
  • Finestkind
  • Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie
  • No One Will Save You
  • ZWYCIĘZCA: Quiz Lady
  • Reality

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie wyprodukowanym dla telewizji

  • Matt Bomer – Fellow Travelers
  • Tom Holland – The Crowded Room
  • David Oyelowo – Lawmen: Bass Reeves
  • Tony Shalhoub – Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie
  • Kiefer Sutherland – The Caine Mutiny Court-Martial
  • ZWYCIĘZCA: Steven Yeun – Beef

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie wyprodukowanym dla telewizji

  • Kaitlyn Dever – No One Will Save You
  • Carla Gugino – The Fall of the House of Usher
  • Brie Larson – Lessons in Chemistry
  • Bel Powley – A Small Light
  • Sydney Sweeney – Reality
  • Juno Temple – Fargo
  • ZWYCIĘZCA: Ali Wong – Beef

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie wyprodukowanym dla telewizji

  • ZWYCIĘZCA: Jonathan Bailey – Fellow Travelers
  • Taylor Kitsch – Painkiller
  • Jesse Plemons – Love & Death
  • Lewis Pullman – Lessons in Chemistry
  • Liev Schreiber – A Small Light
  • Justin Theroux – White House Plumbers

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie wyprodukowanym dla telewizji

  • ZWYCIĘZCA: Maria Bello – Beef
  • Billie Boullet – A Small Light
  • Willa Fitzgerald – The Fall of the House of Usher
  • Aja Naomi King – Lessons in Chemistry
  • Mary McDonnell – The Fall of the House of Usher
  • Camila Morrone – Daisy Jones & the Six

Najlepszy serial nieanglojęzyczny

  • Bargain
  • The Glory
  • The Good Mothers
  • The Interpreter of Silence
  • ZWYCIĘZCA: Lupin
  • Mask Girl
  • Moving

Najlepszy serial animowany

  • Bluey
  • Bob’s Burgers
  • Harley Quinn
  • ZWYCIĘZCA: Scott Pilgrim Takes Off
  • Star Trek: Lower Decks
  • Young Love

Najlepszy Talk Show

  • The Graham Norton Show
  • Jimmy Kimmel Live!
  • The Kelly Clarkson Show
  • ZWYCIĘZCA: Last Week Tonight with John Oliver
  • Late Night with Seth Meyers
  • The Late Show with Stephen Colbert

Najlepszy program komediowy

  • Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool
  • Alex Borstein: Corsets & Clown Suits
  • John Early: Now More Than Ever
  • ZWYCIĘZCA: John Mulaney: Baby J
  • Trevor Noah: Where Was I
  • Wanda Sykes – I’m an Entertainer
Źródło: Ew.com

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper