PS5 Pro może zostać ujawniony w przyszłym tygodniu? Insider komentuje doniesienia

Gry (plotka)
4549V
PS5 Pro
Wojciech Gruszczyk | 04.01, 15:18

Sony w 2024 roku ma zaprezentować i wrzucić na rynek PS5 Pro. Nadal nie wiemy, kiedy konsola może zostać ujawniona, ale w ostatnich dniach pojawiły się plotki, według których urządzenie będzie częścią nadciągającej prezentacji Sony.

W nocy z 8 na 9 stycznia odbędzie się prezentacja Sony na CES 2024, podczas której japoński producent powinien przedstawić nową serię telewizorów lub może opowiedzieć o kolejnej wizji na swój samochód. Część graczy jednak uważa, że na imprezie możemy zobaczyć PS5 Pro.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony od czasu do czasu wspomina na targach CES o konsolach, ale jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy tak naprawdę dużego ogłoszenia związanego z naszą branżą. Wielu graczy na pewno pamięta wydarzenie, podczas którego oczekiwano prezentacji PlayStation 5, a ostatecznie zobaczyliśmy logo „PS5”.

Tom Henderson, który jako pierwszy informował o PlayStation 5 Slim czy też właśnie PlayStation 5 Pro, poruszył temat prezentacji. Insider podkreśla, że choć część graczy oczekuje pojawienia się PS5 Pro na CES 2024, to jego zdaniem urządzenia nie zobaczymy na tej imprezie.

Informator podkreślił ważny szczegół – Sony nie pokaże teraz PS5 Pro, ponieważ na pewno wpłynęłoby to na potencjalne zainteresowanie PS5 i PS5 Slim.

Wygląda na to, że wszyscy są podekscytowani, że PS5 Pro może zostać ogłoszone na CES. Osobiście zdziwiłbym się, gdyby ogłosili nową konsolę na 9-10 miesięcy przed premierą, jeśli nadal obowiązuje harmonogram, z którego mają korzystać. Jestem więc bardziej skłonny uwierzyć w ogłoszenie pod koniec trzeciego kwartału.

Tom Henderson wspomniał, że PS5 Pro może zostać oficjalnie ujawnione w okresie września – według plotek urządzenie będzie dostępne na przełomie września-listopada, więc jeśli insider kolejny raz ma rację, to Sony może zdecydować się na ruch, który widzieliśmy w przypadku PS4 Pro. Ulepszona konsola poprzedniej generacji została ujawniona i po chwili trafiła na rynek.

Źródło: Tom Henderson

Komentarze (113)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper