Fani VR czekali na taką wiadomość. UEVR wprowadza do wirtualnej rzeczywistości 11 tysięcy gier

Gry
2965V
VR
Wojciech Gruszczyk | 02.01, 18:21

Wirtualna rzeczywistość nadal nie cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem szerokiej grupy odbiorców, ale takie projekty jak UEVR przybliżają technologię do kolejnych graczy. Modyfikacja pozwala włączyć 11 tysięcy gier w VR.

Na rynku systematycznie debiutują świetne gry, ale większość produkcji nie posiada wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości. Sytuacja jednak zmienia się za sprawą UEVR.

Dalsza część tekstu pod wideo

UEVR zostało stworzone przez programistę i moddera – Praydog opracował specjalny mod, dzięki któremu możemy włączać w wirtualnej rzeczywistości niemal wszystkie gry stworzone na Unreal Engine 4 i Unreal Engine 5. W trakcie rozgrywki gracze mogą zanurzyć się w VR, skorzystają z 6-stopniowej swobody ruchu, a nie brakuje nawet produkcji, w których pojawiła się opcja mapowania rąk.

Od wczoraj do biblioteki gier VR dołączyła praktycznie każdy tytuł zrobiony na silniku Unreal. Programista i modder Praydog stworzył specjalny iniektor, który pozwala odpalić gry na stym silniku w VR, z poczuciem głębi, ruchem w 6 stopniach swobody oraz w przypadku niektórych tytułów także z mapowaniem rąk i sterowaniem ruchowym. Niesamowite osiągnięcie!

Więcej na stronie projektu. 

https://uevr.io

UEVR współpracuje z różnymi zestawami VR (przykładowo Oculus Rift CV1, Oculus Rift S, Oculus Quest 2, Meta Quest Pro, Valve Index, HTC Vive i HTC Vive Pro), więc propozycja nie jest dostępna wyłącznie dla jednej platformy.

Gracze za sprawą UEVR mogą w zupełnie nowy sposób doświadczać znanych tytułów – w tej sytuacji nie musimy kupować gier w specjalnej wersji, a po prostu korzystamy z posiadanej kolekcji na przykładowo Steam. 

Na zaprezentowanym materiale zobaczycie, jak działa UEVR – autor opracował poradnik, pokazuje włączenie moda, a także prezentuje cztery gry (Fort Solis, Tekken 8, RIDE 4 oraz RoboCop Rogue City).

Źródło: Ryslaw / YouTube.com

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper