Ubisoft odparł wielki atak hakerski. Przestępcy chcieli ukraść 900 GB danych

Gry (plotka)
2948V
Watch Dogs Legion art
Igor Chrzanowski | 23.12.2023, 17:45

W ostatnich dniach wielką branżową tragedią był hakerski atak na Insomniac Games, dzięki któremu hakerzy wykradli nie tylko grywalne buildy następnych gier studia, ale także ich biznesowe plany i dane personalne.

Teraz internet obiegła informacja, że kolejną firmą jaka mogła paść ofiarą wielkiej kradzieży danych mógł być francuski Ubisoft. Okazuje się jednak, że administracja w porę zareagowała i odcięła hakera od dostępu do bardzo ważnych firmowych informacji. Według tego co wyciekło jednak do mediów wynika, że zagrożone było ponad 900 gigabajtów wrażliwych plików, w tym dalsze plany dotyczące rozwoju marki Rainbow Six Siege.

Dalsza część tekstu pod wideo

Niestety na oficjalny komunikat w tej sprawie będziemy musieli trochę pewnie poczekać, aczkolwiek najważniejsze w tej sprawie jest to, że Ubisoft odparło atak i hakerom nie udało się osiągnąć swoich celów. 

20 grudnia nieznany groźny podmiot naraził firmę Ubisoft. Osoba ta miała dostęp przez około 48 godzin, dopóki administracja nie zorientowała się, że coś jest nie tak i dostęp został cofnięty.

Haker chciał wydobyć około 900 GB danych, ale stracił do nich dostęp.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Assassin's Creed Mirage.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper