PS5 Pro potwierdzone przez następne źródło. Sony ma zaskoczyć technologią

Gry (plotka)
11402V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 18.12.2023, 07:02

W przyszłym roku na rynku może zawitać ulepszone wydanie konsoli japońskiej korporacji. Jeff Grubb jest kolejną osobą, która słyszała o nadejściu PS5 Pro. Znany dziennikarz nawiązał do intrygującej technologii przygotowywanej przez inżynierów Sony.

W zeszłym miesiącu Sony wprowadziło na rynek nowy model PlayStation 5, określany przez graczy mianem PS5 Slim, jaki w przyszłości miałby zastąpić premierowy wariant urządzenia. Jeśli najnowsze plotki zostaną potwierdzone, to producent nie zwalnia tempa i powinien właśnie szykować się do debiutu następnego sprzętu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od kilku tygodni kolejni informatorzy wspominają o rzekomym nadejściu PS5 Pro, tymczasem Jeff Grubb również otrzymał wiadomości dotyczące sprzętu. W trakcie najnowszego podcastu Giant Bomb nie zabrakło tematu mocniejszego PlayStation 5:

W oparciu o to, co słyszałem [twierdzę], że ten przeciek PS5 Pro jest niemal na pewno prawdziwy i oczywiście nie jestem jedyną osobą, która to mówi, ale mogę rzucić wszystkim moje 'potwierdzam, potwierdzam, potwierdzam'.

Redaktor przekazał, że premiera PS5 Pro „prawdopodobnie” odbędzie się we wrześniu 2024 roku – już wcześniej pojawiały się doniesienia dotyczące debiutu konsoli w drugiej połowie przyszłego roku, jednakże po raz pierwszy usłyszeliśmy o konkretnym miesiącu.

Obecne specyfikacje opierają się na szeregu możliwości, ponieważ w rzeczywistości nie zostały one w pełni ustalone.

Sony ma podobno nadal uzgadniać konkrety specyfikacji, lecz jak wskazuje Grubb, najważniejszym elementem PS5 Pro będzie technologia podobna do DLSS. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu, producent miałby zapewnić znacznie większą wydajność.

Najważniejszą rzeczą, podobnie jak najważniejszą funkcją, którą będzie obsługiwał ten system, jest autorskie rozwiązanie Sony podobne do DLSS, w którym wykorzystują własne uczenie maszynowe do ulepszania obrazów, dzięki czemu mogą uruchamiać rzeczy w naprawdę wysokiej rozdzielczości i naprawdę wysokiej liczbie klatek na sekundę, i będą uwzględniać własny hardware w PS5 Pro, aby to osiągnąć.

To właśnie tam pojawia się akceleracja sprzętowa ray tracingu 2x, ale byliby w stanie zrobić nawet więcej niż tylko lepszy sprzętowy ray tracing. Więc tak, to prawdopodobnie się wydarzy.

Według Toma Hendersona, Sony ma jeszcze w grudniu dostarczyć devkity PS5 Pro, dzięki którym deweloperzy otrzymają czas na dopracowanie gier, wykorzystując rozwiązania zastosowane w nowym i mocniejszym PlayStation 5.

Źródło: VGC

Komentarze (284)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper